Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FeniX-

    aktív tag

    Sziasztok,
    új lennék a témában, és a véleményeteket szeretném kikérni.
    Már nagyon régóta szeretnék elhozni egy menhelyes kutyust. Előtte sokáig nézegettem a különböző fajtákat, de élőben végülis a boxer tetszett meg a legjobban.
    Egy felnőtt, ivartalanított lány kutyáról lenne szó, már legalább 6-8 alkalommal voltunk kint az állatothonban sétáltatni.

    Problémám a következő: a nagy átlaghoz tartozom, reggel 6 körül elmegyek otthonról és kb. délután fél 6-kor érek haza.
    Nagyjából tudom, hogy ez az a kategória, amire azonnal azt mondják, hogy "akkor neked ne legyen kutyád".

    Sajnos a családból sem tud igazán más segíteni nekem, szülők, barátnő is dolgoznak, van, aki még tovább.
    Panel lakásban lakunk, és igazából a rágás, szőr, bekaki, bepisi nem zavarna, csak az, hogy szerencsétlen kutya nagyon sok időt töltene egyedül bezárva. ( sajnos, más kutyákkal - bár sétáltatás közben elvan - de mondják a gondozók, hogy ha be vannak zárva egy területre, akkor aggresszív, embereket szereti )

    Nem tudom, a menhelyen mennyire jó neki, kint hideg van, bár van mozgástere, de igazából nem nagyon tudnak minden kutyával kellő időt foglalkozni.

    Utánakérdeztem, és van lehetőség ideiglenesen befogadni, ergó, ha "bármi" baj lenne, akkor lehet még visszakozni, megjegyzem, végleges örökbefogadó szeretnék lenni.

    Szóval, a kérdésem az, hogy kérlek mondjatok nekem valami bíztatót, mert ezen rágódok már egy ideje.
    A saját életemet át tudom úgy szervezni, hogy beleférjen egy reggeli és egy ( vagy több ) esti séta is.
    Tényleg régóta szeretnék egy kutyust, a macskákat - alternatívaként - nem igazán csípem.
    Esetleg még az is felmerült, hogy két kisebb kutya ( pl. mopsz, ) akik napközben elvannak egymással?
    De az igazi mégiscsak ez a boxer lenne.

    Köszönöm előre is.

Új hozzászólás Aktív témák