Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Oxi #57 üzenetére

    Nem tudom rosszul, az amazon a kindle esetében átvállalja az áfa és vám költségeket Mo-ra való szállításkor, csak, hogy pörögjön az eladás és a könyvesboltja!
    Kérdezz meg bkit, aki vett már kindle 3at!

    Az, hogy Írországban miért van ez, passz..
    De a deposit nem azt jelenti, hogy csak biztosíték, és megékezéskor visszakapod?

    Papírozni a vámhivatalhoz így se kell, mert az ups végzi az ügyintézést, mailben küldik ki neked a kitöltendő vámárú nyilatkozatot, csak, hogy haladjanak a dolgok.

    Amúgy tessék, itt egy szép homár cikk a vámolási szabályokkal és értékhatárokkal.
    Nézd meg a hsz-eket, ott is írják, hogy kindle-re nincs se vám, se áfa.

    "Nem fizeti ki az Amazon titokban, hanem a számlára írttal ellentétben nem FCA hanem DDU paritással adják fel, ami azt jelenti, hogy a feladó fizeti a vámot. És nem ez a normál eljárás az Amazonnál, a normál paritás FCA, ezt csak viszonylag nagyobb értékű elektronikai termékeknél alkalmazzák, azokban az országokban, ahol gyakori, hogy a vevő a vám+ÁFA nagysága miatt inkább visszafordítja az árut. És az Amazon.com Kindle árában ez nincs benne, csak akkor látod, amikor a kosárba teszed, kb 50-60 dolcsi plusz, igaz ha végül kevesebb lesz, akkor a különbözetet visszaadják, ha több, akkor viszont a paritás szabályai miatt nem számolnak fel többletet. De mostmár sokkal egyszerűbb az Amazon.co.uk-ről rendeleni a Kindle-t, ott az össze vámos baszakodást elkerülhető. "

    "erre utaltam, hogy titokban. láttam a számlán az FCA-t, mondom jön a vám, de csak annyi jött, hogy az amazon átvállalta. a weben kitöltött árazáshoz képest kicsit többet adott hozzá szállítási árként (6$ helyett talán huszat, de még azzal is bőven jól jártam, ahhoz képest mintha én fizetném a vámot.)

    az angolról azt olvastam, hogy ha ott rendeled akkor is usaból küldik, hogy áfát ne kelljen hozzáadni. "

    [ Szerkesztve ]

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

Új hozzászólás Aktív témák