Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz fulton #286052 üzenetére

    Főleg azért, mert ha megállsz, pihensz, kifújod magad, leejted a pulzust, az onnét kezdve nem a valós teljesítményedet fogja mutatni a teljes távon. Biciklizésnél ritka az ilyen, hogy ezt ilyen szinten érdemes legyen figyelni, futásnál pl teljesen más a helyzet, ott minden egyes megállás, belesétálás bele _kell_, hogy számítson a végén, kivéve, ha intervallumozol, és csak a gyors szakaszokat méred. Bár engem ott is mindig érdekelt, hogy a pihenő mennyire lassul le, és hogy mennyire esett vissza a pulzus. Nyilván megfigyelhető, hogy 4-5-6 1000m után már jóval kevésbé, mint az első kettő után. ;]

    De ahogy írtam, örömbiciklizésnél ez nem számít, de ha mondjuk mennél egy 50-100km felmérőt, akkor azért nagyon nem mindegy. Amikor meg valaki elkezd vagizni az átlagtempóval, akkor ez az első, amit megnézek (meg a szint, és a szélirány, illetve szélerősség). :P

    Amit szoktak csinálni, és nemhogy kvázi megengedett, hanem üzemszerű, hogy a bemelegítést, illetve a levezetést vagy nem méred, vagy ezeket külön activity-ként rögzíted. De ennek is csak felmérőknél, versenyeknél van értelme.

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • ZavaBalazs

    őstag

    válasz fulton #286052 üzenetére

    azért, mert pizzaevéshez megállított óra = rossz, fagyievéshez megállított óra = jó. :P
    ha valaki azt akarja látni, hogy a teljes időre mi lett az átlag, nagyon egyszerű, "race"-re kell állítani a straván a type of ride-ot, és akkor fixen a bruttó idővel számol. mivel nem ez az alapbeállítás, hanem a nettó idővel számolós, gondolom nem ez az általános vélekedés a témáról...
    szerintem is bőven rosszabb időben még egy azonnal leállított órás piros is (de nekem úgy 5 mp-ig eltart, mire a bryton leáll, anno amikor a strava mobil appal mentem, az 10 másodpercig gondolkodott a pirosaknál), simán bukod a lassítás-gyorsítással azt a 15 másodpercnyi szusszanást.

    #286057parandroid: de az egy kényszerű megállás, ha szusszanni akarok, miért ne gurulva szusszannék? ugye ebben más a futáshoz képest, úgy is tudsz haladni, hogy nem csinálsz semmit, szerintem ezért nem is érdemes a futós gondolkodásmódot behozni az időmérésbe.

    [ Szerkesztve ]

    wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

Új hozzászólás Aktív témák