Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Toobee

    veterán

    válasz Hasaggymeg #213895 üzenetére

    Nekem az orránál mindig kiszaladnak. Tudom, ne tegyem le a lábam. Egyedül az Endura tűnik jónak, annak van rendes “talpa”. Van belőle 46+ méretre való is. Igaz, ennyiért legutóbb SPd cipőt vettem.

    [ Szerkesztve ]

  • itouchfan

    senior tag

    válasz Hasaggymeg #213895 üzenetére

    Hát, akkor nem tudom :F Az az igazság, hogy meguntam a folyamatos láblefagyásokat a régi, Decathlonos kamasli + nyári cipő kombóban, úgyhogy vettem egy téli cipőt és 4-5 fok alatt csak abba megyek ki. Így hogy friss élményem van még a kamaslis láb lefagyásról és a téli cipő nyújtotta komfortról, azt gondolom, hogy aki sokat teker télen, elengedhetetlen a téli cipő. Először én is halasztgattam hogy drága meg jó a kamasli, de teljesen más világ egy jó cipő.

    „Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz Hasaggymeg #213895 üzenetére

    Szerintem a kamásli nem váltja ki a téli cipőt, szal ha beválik az spd, esélyes, hogy a kamásli csak plusz pénzkidobás, egy lépcsőfok lesz neked is a téli cipő fele. Tudom, a téli cipők drágák, de február-április között elég jól le szokták árazni őket a német webshopokban. Kamásli hátrányai számomra:
    - macera felhúzni
    - ha picit is gyalogolsz benne, pl. felviszed a panelbe a biciklit, kopik, szétmegy
    - messze nem olyan meleg, mint egy jobb téli cipő, nekem a kamásli 5-10 fok között elég, ha nagyon erőltetem, minimum 0 fokig
    - hiába vízálló, az enyém idővel hóban úgyis beázik és hát a talpa nyitott...
    - vannak igazán vastag goretexes komoly kamáslik, de azok lassan egy akciós téli cipő árában vannak :U
    Ezzel szemben a téli cipőt ugyanúgy felhúzod, mint a nyárit és mész tekerni, az enyémben eddig -8 fokban lejtőn 50km/h-nál sem fázott a lábam. Ez annyira vízálló, hogy a bringával együtt simán lemosom és nem ázik be.

    Most vettem amúgy egy softshell dzsekit, kíváncsi vagyok kiváltja-e a réteges öltözködést. Eddig az öltözetem úgy nézett ki, hogy téli cipő, egy réteg softshell nadrág, 2 réteg felső amire felvettem 1 szélálló dzsekit, polár csősál, softshell sapka. Ha a softshell dzseki beválik, akkor gyakorlatilag egész télen elfelejthetem végre felül is a több réteget, felveszem egy pólóra és megyek tekerni. Így már a téli öltözködés kb. semmivel nem macerább, mint az őszi-tavaszi.
    szerk: vagyis de... a kesztyűm "sajnos" még mindíg két réteg, mert 0 fok alatt selyem alá kesztyűt is húzok :D . De csak idő kérdése, hogy azt is leváltsam valami komolyabb darabra.

    [ Szerkesztve ]

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

  • ZolkoW

    őstag

    válasz Hasaggymeg #213895 üzenetére

    mínusz 5-ben nekem már kevés lenne, de +5 körül most kellemes csalódás volt az a régi decás kamásli, amit megtaláltam :D.
    Volt újabb, de annak szétment a cipzárja, meg nem is szerettem igazán (Chiba "márka", pedig az is volt vagy 8e üzletben). A decathlonos tuti olcsóbb volt (akkor még), nem is vastag különösebben, de tök jól passzol, és jó volt már idén kétszer, hogy nem kellett a téli cipő-pedál kompatibilitással bajlódnom. De ezek másfél órás utak voltak, hosszúra, vagy hidegebb időben már kevés lehet. A téli cipő nagyon frankó, azt nem szeretem benne, hogy olyan durung méretű, hogy hiába állítom legbelülre a stoplit, így is karistolja a hajtókart. Mondjuk ez a kamáslis nyári csukára is jó eséllyel igaz lesz, azt meg éppen leszarom, hogy lejön a festék, csak nem szeretem a rendellenes hangokat.

    Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

  • válasz Hasaggymeg #213895 üzenetére

    Én tekertem -5°C-ban nyári cipő + 1 vastag zokni + ILYEN kamásliban 1 órás utakon. Csak az anyaga végett mutatom, még egyszer nem ilyen vennék, mert rohadt macerás felhúzni, illetve méretben épp, hogy felmegy azonos méretű kerékpáros cipőre. Amit mutattál, arra nem fog, a túracipőmre esélytelen volt felhúznom. Meg az is igaz, hogy szétmegy a talpa, de főleg amiatt, mert fél éven át normál pedállal használtam, tehát szezon után kukázhatom is. Szóval, ebben nem fázott a lábam. Bármilyen kamáslit felhúzni macera, persze, de jóval olcsóbb, mint egy téli cipő.

    [ Szerkesztve ]

    Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés