Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sanzi89

    addikt

    válasz SirKero #15300 üzenetére

    Nézd. Az, hogy kinek mi felel meg, egyéni preferencia kérdése is.
    Legyünk reálisak, sajnos a jelenlegi bringapiac ilyen. 50k-ért itt a topikban szerintem kb senki se vett/vesz bringát, így abban nem is nagyon tudunk segíteni. El kell fogadni, hogy 100k környékén kezdődnek a kicsit igényesebbeknek szánt hétköznapi bringák is. Ha tényleg muszáj 50k-ért bringát venni, akkor a legjobb, ha egy helyi nagyobb bringaüzletbe bemész, és ott választasz. A webshopok kínálatában majdnem meg se jelenik ez az árkategória, vagy ha igen pár bringával. Ennyiért meg a színen, vázformán kívül kb mindegyik ugyanazt tudja. Most írhatnánk, hogy mire kellene odafigyelni, de nem fogsz vele beleférni a kitűzött keretbe. Pár tanács:

    - Ennyiért csak acél, merev váz. Teleszkópnak látszó tárgyat inkább ne
    - 28-as kerékméret
    - V fék, féktest és fékkar legyen fémből
    - Váltás lehetőleg Shimano, ha a legalja is
    - Duplafalú felni

    Ha már mindenképpen konkrét bringát akarsz, akkor ajánlok egyet, mondjuk a Caprine Wheelman-t, de ez is már 56k, de legalább teljesen felszerelt. A Caprine márkát ismerem, jól összerakott, ALAP! gép. A Schwinn-nek pedig megtiltanám, hogy kerékpárt gyártson, tehát olyat inkább ne.

    "Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

  • rii

    nagyúr

    válasz SirKero #15300 üzenetére

    rajtam kívül itt mindenki profi kerékpáros :D komoly gépeik vannak :)
    nincsenek benne a Low Budget gépekben ... na'de most komolyan.

    én vateráról vettem két gépemet is ... egyik 35.000 volt másik bár ugyanolyan de 15.000 volt csak (a ládikós az, amibe 3000-et pakoltam, és földutakon túrok vele) a ládikó nélküli meg a beugró gép .... most az van használatban, és naggggyon megy)

    illetve egy Heidemann trekkinget (bár ez csak 20,000 -ért volna, de old timer jellege miatt 30.000 volt)
    a féeket be kellett állítani, gumik ujjak kellettek
    új duplafalú felni hátulra
    idővel lánc, bandázs

    de 40-ből kijött, hogy menetkész legyen ... annó ezzel jártam be 24 km-ről munkába, minden nap, 4 hónapon át. 5000 km van benne ... szóval bírják ezek ...

    [ Szerkesztve ]

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • anorche1

    őstag

    válasz SirKero #15300 üzenetére

    Én 4-5 éve vettem 65 ért újonnan egy skarpea s250 típusú montit. Nekem tökéletes volt, imádtam, pedig a bükkben elég sokat használtam terepen is. Cserélni semmit nem cseréltem rajta csak láncot, sose volt vele gondom. A teleszkópja is számomra kielégítően puha volt, csak sajnáltam hogy nem lehetett lockolni. Km órám ugyan volt, de szinte soha nem használtam, ezért nem tudom megmondani mennyi km -t mentem vele. De olyan 5000-6000 biztosan. Még most is azt használnám, csak mióta vettem a gépet 15 centit nőttem, így elég kényelmetlen lett.
    Szóval nem muszáj 100 000 ért bicót venni. Nekem is csak akkor tűnt fel hogy mégse hiper-szuper gépem van, mikor ráültem egy fél milkás montira.

    "It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz SirKero #15300 üzenetére

    Te se haragudj meg, de nem gondolod, hogy talán azért nem kaptál választ mert ezeket már kismilliószor leírták itt a topikban? Nem ma kezdtél fórumozni, visszaolvasni ér! :)
    50-60 ezer az alja. Ez alatt nem létezik vállalható minőségű kerékpár, tetszik, nem tetszik ez van. A giro d' italia-n használt kerékpárok és a tescobike-ok között azért vannak ám még átmenetek. 50k-nál kevesebbért jobb minőségű sport cipőket szoktak árulni, mondjuk úgy 30 körül. Ahogy egy jó barátom mondani szokta, fingért nem adnak perecet. :)
    Ehhez nem kell szakértőnek lenni, gépészmérnök diploma sem kell hozzá.
    Egy kerékpáron egy csomó alkatrész van, ha olyan kerékpárt akarsz venni ami megbízhatóan kiszolgál, nem csak a nyűg van vele, akkor nem a legócskább, leghitványabb trágyát szokás megvenni valamelyik szupermarketbe, ennek pedig ára van, bármilyen furcsa is de nyilván több mint egy sportcipő!
    Érti mindenki, hogy te nem versenyezni akarsz, csak A-ból B-be. De ettől még nem árt ha megbízható és biztonságos nem? Régebben is egy átlag havi fizu volt egy jó bringa, csak amióta a tesco, auschan, obi meg hasonlók bejöttek, terjed el ez a tévhit, hogy van felnőtt kerékpár 19990-ért meg 29900-ért dánhill tesco bájk. Ezek nem bringák, hanem közveszélyes utánzatok, amik csak úgy kerülhettek be a piacra, hogy egyszerűen lefizették az illetékeseket, különben élből betiltották volna az összeset! Ezeket csak azért írtam le ilyen nyomatékosan, hogy megértsed, a szupermarketes "kerékpárokat" nem lehet alapul venni. Az mintha nem is létezne.
    Mint említettem, minimum az 50-60, ettől sem szabad csodát várni, ez még csak az aszfalton a-ból b-be kategória, rövidebb aszfaltos túrákra jó. meg, hogy lemenj a gyerekekkel pár körre. Ha nagyobb távokra használnád, rendszeresen (mert ugye az a-ból b-be igen tág fogalom) akkor 100-tól inkább. Akár hegyi gép, akár aszfalt. Használtat meg hozzáértés nélkül felejtsd el.
    Egyébként kérdésedre válaszolva hol érdemes venni. Kerékpárboltban. Ennyi.

  • Zebu

    addikt

    válasz SirKero #15300 üzenetére

    Decathlonban véleményem szerint akadnak jó készülékek, igaz nem a belépő kategóriából. Mondjuk ha 100e körüli, vagy kicsit magasabb kategóriát nézünk, akkor annyiért már kaphatsz más, populárisabb gyártónál is masinát.

    Véleményem szerint egyébként semmi baj nincs az ottani gépekkel. 100e körül egész jó kis belépő országútit árulnak karbon villával és Shimano 2300 fékváltókaros rendszerrel, 2 év teljeskörű garival és 5 év vázgaranciával ha jól emlékszem. Ár érték arányban ez best buy!

    Szervizháttérrel és garanciális ügyintézéssel én nagyon meg vagyok elégedve. Sok másik bringabolt példát vehetne róluk. Decathlonban nekem soha nem kellett túlmagyaráznom egy problémát. Általában azonnal cserélték az alkatrészt és kész. Míg mondjuk másik üzletben ahol egy egész nagy értékű bringát vettem és problémám volt a levegős telóval.... hát mit ne mondjak. Kb el akartak hajtani. A javítást foggal és körömmel kellett kicsikarni belőlük. Ha akarjátok leírhatom majd később a sztorit. Vicces volt...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák