Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • trialboj

    őstag

    válasz Toobee #128858 üzenetére

    +(#128837) Hasaggymeg
    Ez érdekes, nekem mikor kijött a sérvem, egyből eltiltott minden orvos a bringának még a gondolatától is :)) Ez nyilván túlzás volt, de azért azt nem gondolnám hogy a bringázás jót tesz a deréknak v hátnak. Egyáltalán nem mozgatja az alsó derék izmokat, csak terheli az l4 l5 közötti porckorongot, amit szerencsére a legtöbb ember nem érez meg.
    Tavalyi év elején kb 2 hónapig minden túra után 3-5 percet tornáztam, mert sajgott a derekam, aztán ahogy a fájdalom elmúlt a tornát is abba hagytam.

    Mindenki mást hisz mitől gyógyult meg, talán az idő és a torna az egyetlen közös a legtöbb történetben, de én szinte biztos vagyok benne hogy azzal hogy bringázom, nem segítek a derekamnak gyógyulni... a túrák csak a lelkemet gyógyítják :U

    (#128836) Runner_fxr
    Gyorsan mindenki szokott zúzni, mondjuk én 60al még nem toltam erdőben, de főleg azért mert túl koszos az út ahhoz hogy gyorsabban engedjem, és éppen ezért minden ilyen 40 feletti ereszkedésnél, kicsit szerencsésnek érzem magam, hogy ne kaptam el egy avarban megbújó göcsöt ami megakasztotta volna a bringát és engem pedig az égbe katapultál.
    A nagy rugóút ilyenkor mindig megnyugvást okoz, nekem 140 volt a max, de akkor azt ki is használtam, olyan hibákat vétettem, amit a mostani bringám nem tudott volna megoldani. GMBN-es srácok megmutatták hogy akár egy xc hardtaillel is lehet nagyokat ugrani, vagy meredek részeken ereszkedni, de oda kell a tapasztalat, ha az nincs meg akkor nem árt ha a bringád többre képes mint amire te használni szeretnéd.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

Új hozzászólás Aktív témák