Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kacsyx

    aktív tag

    válasz ShiTmano #119166 üzenetére

    Kivételek biztos vannak, de gondolom te sem vagy orvos vagy allergológus. Én a környezetemre tudok támaszkodni, ami jellemzően falusi, tanyasi emberekből áll. Amíg egyetemre nem kezdtem járni és ismertem meg új embereket, addig nem is találkoztam olyannal aki laktózérzékeny lenne. Olyant is csak egy embert ismertem, akinek parlagfű allergiája volt, igaz ő is városban élt mindig is. De hogy tanyasi környezetben bárki is fújja az orrát, vagy könnyezzen a szeme, köhögjön, senkit se ismerek.
    Lehet csak véletlen, vagy kevés ismerősöm van, de én így látom.

  • emiki6

    veterán

    válasz ShiTmano #119166 üzenetére

    Próbáltál ételeket kizárni az étrendedből? Lehet hogy valamilyen ételérzékenység okozza (tejtermék [jó, ez kiesett], hús, zöldség, bármi lehet. Glutén is okozhat ilyet [glutén = búzasikér]). A jelenlegi tudományos megfigyeléseket elnézve egyre biztosabb, hogy az életmóddal a legtöbb betegség javítható, ami olyan jellegű (nyilván a vele született, a súlyos fertőzések és a súlyos sérülések okozta betegségek nem vagy alig).
    Az új trendek most a rendszeres mozgás és az egészséges táplálkozás mellett a cirkadián ritmussal kapcsolatosak: időben korlátozott étkezés; reggel ki kell menni a fényre, este kerülni az erős mesterséges fényt; érdemes kb ugyanakkor feküdni és kelni; az időablakot melyen belül az ember ehet érdemes ugyanarra az időintervallumra tenni minden nap.
    Ha a mozgás, táplálkozás és a cirkadián ritmus rendben van, de még mindig nem az igazi a dolog, akkor egyéb lehetőségek:
    Hideg zuhany; időtöltes a szabadban; néha 24 vagy akár 48 órás böjt; szájlégzőknek áttérés orrlégzésre (ez van olyan fontos, mint a táplálkozás és a mozgás...); étrendek (a simán kívül): vegeteriánus, vegán, ketogén, carnivore (inverz vegán), gyulladáscsökkentő, alacsony-hisztamin étrend (ezek amiket érdemes megemlíteni).
    Egyéb furán hangzó, de hasznosnak bizonyuló módszerek egyike a földelés (időtöltés a természetben mezítláb), hátha valakit érdekelhet ez is.
    Egészségpercek rovatunkat olvashatták... :)

    U.I.: Amúgy mindenkinek ajánlom a gluténfogyasztás minimalizálását, mert minden emberben ugyanazt váltja ki: indokolatlanul megnyitja a belek "pórusait" (nem emlékszem mi a jó szó), ezért a belekből kismértékben szivárogni kezd a tartalom, ami gyulladást okoz. Nem vészes, mert a legtöbb ember észre sem veszi, de hosszú távon, mondjuk úgy, nem tesz jót... Érdemes utánaolvasni.

    [ Szerkesztve ]

    Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

Új hozzászólás Aktív témák