Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ---Lasali---

    Közösségépítő

    válasz Because #54793 üzenetére

    Bocs, lemaradtam, kik írtak micsodát?
    Tegyél egymás mellé két hajtást, egy 9 es meg egy 10 es XT -t mondjuk, szemmel láthatóan nem kevés különbség van köztük, sokkal kisebb a tányérok közti hely, a tányérok is vékonyabbak picikét. De az átdobó is szemmel láthatóan keskenyebb a 10 esnél, a görgők, a kanál, minden... pl megszüntették az oldal irányú mozgást a felső görgőnél, az alsónak sem mindegy már az iránya mert a lánc keresztbe futásához van köszörülve a fogazás hogy ne pattogjon rajta, kismillió dolog más.. Shimano teljesen újra tervezte a 9 es szettet mikor létrehozták a 10 est. A karok bowden húzása is más, és a váltókon a bowden felfüggesztési pontok is, és a lánc is. Ha már itt tartok, akkor megemlítem azt is, hogy pl az országúti 10 es szettekkel sem kompatibilis a 10 es MTB lánc, pattog az országúti hátsó váltó görgőjén, nem ül bele normálisan, és a váltás teljesítmény sem ugyan az. Nem árt ha van egy nagy shimano könyv az embernél ha meg akarja találni a helyes utat az útvesztőben, és jobb ha nem akar okosabb lenni náluk. Meg kell adni nekik az alázatot :D egyszer 4 fajta első váltót próbáltam ki egy tripla sora integrált hajtóműhöz, mire rájöttem hogy csak a sajátjával fog szépen működni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák