Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • itouchfan

    senior tag

    válasz Tin #250930 üzenetére

    Minden ilyen képlet azért alakult ki, mert akkor még nem volt ilyen lehetőség (teljesítménydiagnosztika) mérni a sportolókat, pláne nem a hobbi sportolókat. Ezért vettek egy nagy átlagot és abból meghatározták a képleteket, majd pár embert lemértek, és kijött, hogy annyira nem rossz, illetve nyilván a formulák hívei terjesztették azt, amikor sikerült eltalálni és egy méréssel igazolni azt, amit kitaláltak. Ettől függetlenül ezek ökölszabályok, ugyanúgy mint a 220-életkor képlet a maximális pulzus meghatározására. Vagy jó, vagy nem. Persze ad egy támpontot, de a baj ezekkel az, hogy abszolút nem egyénre szabott. Ha innen a topikból 10 ember elmenne diagnosztikára, 10 felé végeredmény jönne ki és nem 2-3 ütés különbség lenne a zónák között, hanem simán 10-15-20 ütés akár (hasonló életkor és sportmúlt esetén is, nemhogy kezdő - haladó esetben).

    Ettől függetlenül elképzelhető, hogy neked pont 150 környékén van a kettes zóna teteje, de azért ezt sok minden befolyásolja (életkor, edzettségi szint, sportéletkor, sportmúlt, stb). És mivel a korábbiakból úgy vettem ki, hogy esetedben tényleg egy kezdő állóképességi sportot űző emberről van szó, ezért magasnak érzem ezt az arányt (178-as maxhoz 150-es Z2). A kezdők nagyon sok esetben a "kényelmesen kényelmetlen" zónát érzik úgy, hogy az a megfelelő intenzitás, de valójában az 2 zónával magasabb mint a valódi alapállókepesség fejlesztő tartomány. Emellett, ha tényleg tudatosan szeretnéd csinálni, érdemes alulról építkezni, és egy valós alapállókepességet és a megfelelő hatékonyságú zsiranyagcseret kiépíteni, amihez célszerű tényleg alacsony intenzitáson sokat menni.

    Mindenesetre, az tök jó dolog, hogy szeretnéd minél jobban csinálni és utána olvasol és érdekel, csak érdemes lehet meghallgatni mások tanácsait is, akik esetleg már több éve olvasgatnak a témában és mindezt a saját bőrükön érzik és tapasztalják hosszú évek óta.

    [ Szerkesztve ]

    „Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

Új hozzászólás Aktív témák