Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz MPowerPH #240814 üzenetére

    A többség lejtőzni szeret, ebben igazat adok, de sokan vannak, akik mászni jobban szeretnek, köztük én is. Xc eredetileg valóban versenygép, de ez nem azt jelenti, hogy csak versenyen lehet használni és a robbanékonyság, jó mászóképesség ugyanúgy lehet fun, ahogy azt is lehet szeretni, ha nem old meg annyit a gép, hanem neked is jobban meg kell dolgoznod terepen. Szal trail biztos jó, de nem lehet általánosítani, hogy mindenkinek jobb, mint az xc. Most ez olyan, mintha én hardtailos xc-sként azt mondanám, hogy merevseggűt mindenkinek, mert az a legjobb bringa! Terep és ízlés függő, meg persze pénztárcáé. Hiába temetik sokan az xc kategóriát évek óta, újra meg újra "feltámad" és trendibb, mint valaha.
    Azért ha jól rémlik neked is elég jó a tempód nyáron, szerintem simán indulhatnál versenyen :K .

    #240818 Hasaggymeg: félreérted, dropper és fully ellenére is könnyebb, robbanékonyabb, közvetlenebb lesz mindíg egy xc, mint egy trail, ami az xc-k mellett gyakran olyan, mint egy tank, minden vaskosabb rajta, más a geo, jobban el van tolva lejtőzés fele. Mert itt most ugy-e nem arról vitázunk, hogy fully vs merevseggű, hanem arról, hogy átlagembernek (szerintem nem minden esetben) jobb egy trail, mint egy xc. Főleg, hogy manapság az xc-k már egyre jobbak lefelé is, miközben továbbra is könnyebbek és jól másznak. De amúgy mintha pont tőled is olvastam olyan összehasonlítást, hogy az xc zerge, vagy valamilyen hegyi kecskéhez hasonlítottad, a trail-enduro kategóriákat meg valami testesebb állathoz :DDD . Most meg azt mondod, hogy, ha egyszerűen lehetne karbantartani, már DH gépet hajtanál? ;]

    Más, 3 nap különbség:

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Új hozzászólás Aktív témák