Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dqdb

    nagyúr

    válasz ---Lasali--- #222 üzenetére

    Nem értem a problémádat, hiszen alacsony súlyból kaptál egy környezetéhez automatikusan igazodó nyeregcsövet: mire felérsz a hegy tetejére, lejtőzős pozícióba süllyed vissza, és nem kell kézzel leengedned ;] Nekem is volt (pontosítva a szekrényben van) egy ilyen adaptív csodám, az a 2 csavaros rögzítésű Ritchey cső 10-15 km után garantáltan dirtös dőlésszöget vett fel. Próbáltam olyan nyereggel, aminek nem sajnáltam a pálcáit, izomból meghúzni, de úgy sem működött.

    Az a tippem, hogy a nagy nyeregcsőátmérő miatt (kép alapján 31.6 mm a tippem, esetleg 30.9 mm) magának a csőnek a falvastagságát vékonyabbra vették, mint egy 27.2 mm-esnek, hogy tudják a súlyt tartani, és az így bosszulja meg magát nálad. Nekem a 27.2 mm vastag Syntace nyeregcsővel semmi problémám nincsen, nem látni rajta torzulást, és stabilan tart egy alap Kona csavaros bilinccsel. Ennek csak a cső része műanyag, a feje alumíniumból van, az olyan konstrukció megvételén, mint a tiéd, tovább gondolkoznék, mint ezen (itt nem volt sok kérdés, kifutó modellként olyan mélységbe volt leárazva, hogy annyiért egy jobb nevű alumínium nyeregcső sem jött volna ki).

    madmike: van egy nyeregcsövem, ami a feltételrendszeredet tökéletesen kielégíti. Ritchey márkájú :DDD Kicsit komolyabban: ha eljössz érte, a tiéd, én csak azért nem vágtam még ki a kukába, hogy legyen egy biztonsági tartalék.

    No, akkor induljunk hegyet mászni.

    #225: öööö, ebben az esetben nagyon cserbenhagyott a szemem, teljesen másnak tűnnek az arányok, mint az én bringámon :B

    [ Szerkesztve ]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Új hozzászólás Aktív témák