Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • soldier2

    őstag

    válasz meander #32461 üzenetére

    Kicsit túllihegitek ezt a dolgot szerintem. Nincs itt semmi kőbe vésve. Az espresso-ristretto definicója pedig változott is az idők során. Több helyen olvastam, és nekem is ez jött be legjobban: kávé:ital arányt mérek (ha mérek), és nekem személy szerint az 1:2 arány jön be (legyen szimpla, vagy dupla, de mivel a szimpla kosárhoz nincs tamperem, így azt értelemszerűen nem iszok), van akinek az 1:1, vagy 1:3, vagy a kettő között. Hogy ez most minek nevezzük igazából lényegtelen. Próbáljátok végig, és ami bejön azt tartsátok. Hogy ne legyen ennyire egyszerű a dolog, ez természetesen függ a kávétól is (sötétebb pörkölés -> kevesebb víz -> ugyanannyi szárazanyag mellé kisebb súly társul). Nekem majdnem egy év kellett, hogy rájöjjek, elsősorban magamnak készítek italt, ehhez vannak durva iránymutatások, de elsősorban nekem kell jó legyen.

    Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

Új hozzászólás Aktív témák