Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Valkűr

    őstag

    Kezd a kávézás is olyanná válni mint a hifi, vannak kételkedők mindkét táborban. Egy dolgot nem szabad elfelejteni és sajnos a legtöbben ezt mindig kihagyják a megfogalmazott sorokból. A szemre igenis szükség van bármiféle élmény kiteljesedéséhez, nélküle nem teljes. Mondhatnék millió példát erre. A látvány emeli az élvezeti értéket és az élvezeti faktort is, sokan ezért nem szeretik a vakteszteket sem. Mint ahogy az sem mindegy milyen nővel vagyunk, lehetőleg csinos legyen és ne egy bányarém. Az asszony mellé sem csukott szemmel fekszünk le, ha úgy kell akkor rég rossz :)

    Nyilván vannak határok, ezt mindenki magában dönti el, legalábbis magunknak kell eldönteni nem másnak. Az nem képezi, pontosabban nem képezheti vita kérdését, h ez a határ meddig tolódik. Van aki egy minihifi hangjától is katarzisba esik, van akinek ehhez kell a Wadia etc...Van akinek jól esik a kávé műanyag pohárból, de van akinek jobban ízlik normális presszós csészéből. Megmondom őszintén nekem is jobban ízlik a kávé a látvány miatt is egy normális csészéből, mintsem egy műanyag pohárból. Ahogy a hifiből sem teszem be azt a szobámba ami ronda, nem tetszik, nem illeszkedik a környezetébe hiába szól jól. Nálam a kettőnek együtt kell működnie, úgy érzem teljesnek. A belinkelt Cosmai csészéből is megiszom a kávét, de mégis jobban esik abból a csészéből amit a belinkelt képen látni. Az megint az én dolgom és megítélésem, döntésem eredménye, h megéri -e a 15-20 ezer forintos árkülönbséget vagy sem.. Nem gondolom, h ettől bárkit meg kellene szólni, sznobozni, vagy bármi más jelzővel illetni...És igen én mondhatom, h ebben jobb íze van a kávénak mert hozzátesz a vizuális élmény is amit azáltal kapok, h nem csak iszom, hanem látom is amiből iszom. Erre van igény, ahogy van a hifire, van a fotózásra, és még sorolhatnám azokat a hobbikat amik a hallás és látás együttes élményéből fakadnak.

    [ Szerkesztve ]

    iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

Új hozzászólás Aktív témák