Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #64905664

    törölt tag

    válasz vendingo #121327 üzenetére

    Szia.
    Több mint fél éve indukciós főzőlapon készítem a kávém egy bialetti moka indukciós főzővel, szerintem nem sokban különbözik a brikkától ahogy elnézem a webboltokban. Én kb 2 hónapig a főzőlapon 2-es fokozattal főztem le a lét majd kipróbáltam az 1-esen. És azóta is itt maradt, itt a legjobb. Az aljába ugye felforralom a vizet (yutub és az itteni kv-s topikok után), majd ráteszem a megtöltött szűrőt, összecsavarom a felsőrésszel és egyesen lefőződik. Mivel forraltam igen hamar megindul a kávé és elég hamar lejön ahhoz, hogy ne égjen meg. Kb 25 sec alatt indul majd ettől kezdve kb 20-30 sec alatt jön le teljesen (megmérhetem ha szükséges mert mindíg elfelejtem ezeket az időket). Ha az itt olvasottak után csinálnám, hogy az első hörrenés után lekapni és kiönteni akkor hamarabb jönne le és kapnék kb 35-45 ml kávét, én kicsit tovább hagyom mert sosem ég meg a kávém és nem szeretem a felét a mosogatóba öntözni ezért kb 60 ml nedű lesz a végére. Ettől kevesebbet nem szeretnék inni egy adagra nézve. A graeffel őrölt kávéból 15-16 gramot teszek. :)

    Miután rám ragadt valami az itt töltött hónapok alatt, ezzel a főzővel már sosem használtam téglát így nem tudok arról véleményt mondani. Ja, a graef darálóm 15-20 között a legjobb, vagy szinte mindíg 16-os beosztáson, ha 15 alá megyek kilő a szelep.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák