Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • C4mp3r

    addikt

    válasz joey04 #15336 üzenetére

    en nem erzem kevesnek, egyedul ha sok tabot nyitok meg safariban, de egyszerre max 2 van nyitva mindig. multitasknal meg a regi ipod touch 2g-s cydia multitask miatt mindig bezarom az eroforrasigenyes appokat. ez mar beidegzodes. :D

  • manchester85

    addikt

    válasz joey04 #15336 üzenetére

    Érdekes ez az iPhone téma egyébként. Szerintem a masszív iPhone-osok közül semelyikünk sem tud teljesen objektív maradni. Ebben a topikban sokunk eleve iPhone-nal kezdte a mai modern érintőkijelzős "pályafutását", és szerintem a felhasználói élmény egyik legfontosabb része az ösztönös beidegződés. Több éves iOS rendszer használata után annyira rááll reflexszerűen az ember, hogy mit hol talál, hogy az ettől gyökeresen eltérő rendszert már nem tudja kényelmesen használni. Hiába tudok kiigazodni droidon is, ha nem ösztönösen, hanem végiggondolva jutok el oda, ahova akarok. Tudom, hogy ha jobbra elhúzom az ujjam a homescreen-en, akkor a keresőben vagyok, vagy ha duplán megnyomom a home-ot, akkor alkalmazást váltok. Mivel egy mobilnak alapvetően egyszerűnek, gyorsnak kell lennie, így az android a bonyolultságából eredően sose fog tudni nyújtani olyan egyszerű felhasználói élményt, mint az iPhone, hisz akármilyen gyors lehet a rendszer, ha a navigalas nem olyan ösztönös. Az a baj, hogy a tősgyökeres iPhone-osok ezektől a beidegződésektől mar nem akarnak elszakadni, igy sajnos teljesen ki vagyunk szolgáltatva az Apple-nek. Egy 3GS gyakorlatilag majdnem annyiba kerül, mint egy GS2, de aki megszokta az iOS-t, és a kényelmes használat híve, az még a Samsung 2 magos csúcsmodellére se cserélné el, hisz nem az extra tudásra, hanem a kényelemre, a megszokott mozdulatokra vágyik, és ha ez teljesül, csak ezt követik az extra funkciók. Ezért nem merek én se váltani. Az újdonság varázsa gyorsan elillan, de a 4 évnyi beidegződést nem fogja tudni egy új rendszer, új képernyőméret, új GUI helyettesíteni. Amint ráun az ember, már csak a hátrányát látja az egésznek. Én ezért nem is merek váltani.

    i6 Silver

Új hozzászólás Aktív témák