Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Joe bácsi

    őstag

    válasz Ulkesh #3136 üzenetére

    [I]"- altalam nem cserelheto akksi (sokra megyek vele, hogy szakszerviz tudja cserelni, meregdragan, holott mas teloknal magam is megtehetem barmikor)"

    Ez egy N95-nél fontos momentum, mert 1 napot sem vészel át, de én már beszéltem 1 töltési cikluson belül több mint 10 órát iPhone-on, ami N95-nél elérhetetlen álom.
    Szóval fel sem merült eddig, hogy kéne cserélhető akksi. (Az más kérdés, hogy más készülék esetén sem merült még fel, mert éjszaka töltőre kerülnek.)[/I]

    Arra gondolt a kolléga, hogy 1 max 1,5 év és az akksinak annyi, mert ennyi a max. élettartama egy akksinak. És akkor majd drága pénzért szervízbe kell rohangálni cseréltetni az akksit. Szemben pl.: bármelyik telóval amit otthon egy pattintással ki lehet cserélni.

    Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

  • bepe79

    addikt

    válasz Ulkesh #3136 üzenetére

    - ``Gondolom a 4x vastagabb N95 inkább az``

    Nem az a par mili szamit, amivel vastagabb az N95, hanem az a par centi, amivel szelesebb es hosszabb az iPhone... ettol nem lesz zsebmeret az iPhone 3G, az N95 pedig meg igencsak az.

    - ``Ez előny, tekintve, hogy nem kell 3-4 fajta alkalmazás ehhez, mint a Nokiánál.``

    Ha nalad ez elony, hogy USB-re kell kotni, utana meg kell varni, amig felall az iTunes, utana kulon pipalgatni kell, meg szinkronizalni, stb... Nalam meg az az elony, hogy radugom USB-re az N95-ot es Total Commander-el vagy barmi massal fel-le toltogetek cuccokat

    - ``Háttértárként nem USB módban kell használni, hanem egy megfelelő alkalmazással WebDAV protokolon keresztül felmásolni a szükséges cuccost.``

    Ez nem mentseg arra, hogy USB modban nem lehet felrakni semmit sem. Az atlagsugaru usernek halvany lila segedfogalma sincs arrol, hogy mi az a WebDAV protokoll, es hogy mifele alkalmazas kell ahhoz, hogy ezt meg lehessen tenni, tehat megintcsak hatrany.

    - ``Soha nem kapcsolom ki a mobilomat, ha nem akarom, hogy elérjenek, akkor FlightMode, vagy telepítek egy hívásszűrő alkalmazást.``

    Aki viszont azt szokta meg, hogy akkuido kimeles vegett kikapcsolja, de az iPhone kikapcsolt modban nem ebreszt, annak ez zsakutca. Tehat ez megintcsak nem erv. ;)

    - ``Alapban nem a menüt látod, hanem a Lock Screen-t``

    :Y :W Es ezzel igy jobb nekem, hogyha a desktop-ot akarom latni, es nem egy hulye menu-t rogton? Nem. Tehat ezen sincs mit ragozni, nem tudja, az S60 meg tudja.

    - ``Ez egy N95-nél fontos momentum, mert 1 napot sem vészel át, de én már beszéltem 1 töltési cikluson belül több mint 10 órát iPhone-on, ami N95-nél elérhetetlen álom.``

    A szifon ezerakarhanyszazas akksijat ne az N95 950 mAh-s akksijahoz hasonlitsuk mar. :)) Akinek fontos a hosszabb uzemido is, annak ott van az N95 felturbozott valtozata, sokkal nagyobb akksival, az N95 8GB. Az joval tovabb birja. Mindez nem tudom, hogy jon ahhoz az ervemhez, hogy nem tudom otthon egy hatlap-levetellel a szifon akksijat cserelni, csak szakszerviz tudja, meregdragan. Tehat ez sem erv az N95 egyszeru akksi-cserejevel szemben (amit itthon karosszekben eszkozolok ingyen magamnak 5 masodperc alatt..), hanem kodosites.

    - ``Az iTunes / Appstore felület pofon egyszerű a Nokia PC Suite túlbonyolított csicsás alkalmazásaihoz képest. (Meg mindenhez képest is, mert ennél egyszerűbben nem lehetne ezt megoldani.)``

    Ezzel nem lehet vitatkozni, kinek a pap, kinek a paplan, nekem a Nokia PC Suite sokkal gyorsabbnak, atlathatobbnak, egyszerubbnek tunik.

    - ``A Symbian az iPhone-hoz képest sehol nincs a testre szabhatóságban, ez egy vicces érv.``

    Igen, hogyha Jailbrake-eled. Azzal viszont elvesz a garancia. Ha viszont nem akarsz gorcsolni azon, hogy elvesz a garid, es nem Jailbrake-eled az iPhone 3G-t, akkor cseszheted a testreszabhatosagot, mert marad az az 5 ikon, meg a 0 testreszabhatosag, amitol az S60 3rd 9.3 fenyevekre van (elorebb termeszetesen).

    - ``Lehet itt is offline térképet használni.``

    Igen, Jailbrake-el. Aminel megintcsak elvesz a agari, tehat semmit sem er. A Nokia S60 + Maps 2.0 + ingyen GPS-ezes azert egy kicsit elorebb jar ennel.

    ``Itt nem a kártyaolvasót, hanem a készüléket dugod a kábelre, ennyi a különbség. Nomeg nem kell szétcincálni a készüléket egy ilyen művelethez.``

    Es amikor olyan gepen akarom ezt csinalni, amire nincs iTunes telepitve, akkor ez zsakutca. Sokkal egyszerubb kivenni a memokartyat, betolni a laptop beepitett kartyaolvasojaba, es 10 masodperc alatt leszedni / felrakni Total Commander-el amit szeretnek.

    Tehat nem mind arany, ami fenylik, ettol fuggetlenul nem adom el egyelore a szifon 3g-met, mert van amiben jobb, mint az N95-om: hangminoseg, osszeszerelesi minoseg, kinezetre szebb valoban a szifon, gyonyoru kijelzo.

    Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

Aktív témák