Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • guftabi96

    addikt

    Sziasztok!

    Egyre jobban bennem van az SE 2022/ 13 mini iránti birtoklási vágy (gondolom nem meglepő, hogy a méretük miatt).
    Soha nem használtam semmilyen Apple terméket, ezért lenne pár kérdésem bizonyos funkciókról:
    -Dupla koppos ébresztés és képernyőzár:
    Ez nagyon fontos lenne, nagyon szeretem ezt a két funkciót a jelenlegi készülékemben. Zárolt képernyőnél duplán koppintva felébred a kijelző, ilyenkor ugye meg lehet nézni az értesítéseket, anélkül, hogy feloldanám a készüléket.
    Feloldott készüléknél pedig bárhol kettőt koppintok a kijelzőn, akkor lezárja a képernyőt.
    Bekapcsológombot konkrétan nem is használok szinte soha a készüléken, csak egy dupla koppintást.
    A fent említett készülékek tudnak ilyet vagy valami hasonlót?
    -Értesítések:
    A Samsung OneUI felületén biztosan, de szerintem a többi gyártó saját felületén is van lehetőség az értesítéseket "kinyitni" (nem tudom, hogy fogalmazzam meg szebben. Pl jön egy üzenet facebook messengeren vagy e-mail stb akkor azt az értesítést szét lehet nyitni és el tudom olvasni lényegében az egész üzenetet az értesítési sávban, anélkül, hogy megnyitnám az alkalmazást (és az jelezné, hogy én elolvastam az üzenetet)

    Jól láttam, hogy iOS-en a kijelző tetején nincsenek értesítési ikonok? 13-asnál a notch miatt még megértem, de az SE-nél nem teljesen. Androidon a legutóbbi néhány értesíést küldő alkalmazás ikonja megjelenik az állapotsoron az akku, óra stb mellett.

    A gyorsbeállítások panel és az értesítések jól gondolom, hogy iOS-en teljesen külön vannak választva és nincs lehetőség az összevonásra? (Huawei EMUI-n is így volt, nagyon nem szerettem, szerencsére OneUI-n be lehet állítani, hogy össze legyen vonva vagy külön legyen a 2).

    -Egyéb
    Reklámblokkolás van böngészőkben (akár safari akár más)?

    Telefonon soha nem játszok, kb csak a Böngésző-Facebook+Messenger-Instagram-Tiktok-Reddit appok között váltogatok. Wifi-t nem használok, csak 4g-n. Bluetooth, gps, nfc ki van kapcsolva.
    Ilyen használattal jelenlegi készülékemen általában olyan ~5-6 óra kijelzőidőt tudok produkálni egy feltöltéssel. Legalább ennyi összejönne SE-vel vagy a Minivel?

    #KeepFightingMichael

  • guftabi96

    addikt

    válasz Sys85 #280660 üzenetére

    +(#280656) divan
    Nagyon szépen köszönöm! :R

    Hát az értesítési- és vezérlőközpontos rész egy kicsit szíven ütött. :D
    A Huawei-emen is hasonló volt a működése, nagyon nem szerettem. (Kb a pokolra kívántam, aki ezt kitalálta :DDD)

    "Ha nagyon rámelegedtél a OneUI..."
    Az túlzás, hogy nagyon rámelegedtem, kicsit több, mint fél éve használom, előtte soha nem volt Samsungom, de tény, hogy nekem nagyon kézreáll és az utóbbi időben általam használt felületek közül (RealmeUI, MIUI, EMUI és a OneUI) messze ezt szeretem a legjobban. Tényleg szinte minden úgy van benne megoldva, úgy működik ahogy az nekem tetszik, kényelmes és logikus (persze biztos, hogy van, aki pedig falnak megy tőle).

    Kicsit olyan vagyok, mint egy begyöpösödött öregember, aki nem akarja/tudja/szeretné elfogadni a változásokat, ha azokat rosszabbnak érzi, mint az általa megszokott. Én vagyok az az ember, aki még mindig visszasírja desktopon is a Windows 7 felületét és immár hosszú évek óta (2015?) elborzadok a Windows 10 UI-tól és utálatom cseppet sem csökkent ezidő alatt. (gondolok itt leginkább a gépházra meg a többi hülyeségre)

    Kijelzőnél az Oled/IPS dolog annyira nem érdekel, én mindkettővel elvagyok. Látom a különbséget, de nem zavar. A Hz meg végképp nem érdekel, a Samsungom is 60-ra van állítva.

    Sima 13 tudom, hogy jobb üzemidőben, de az is egy tepsi, csak egy fokkal kisebb, mint a Samsungom.
    Csak az SE és a 13 Mini érdekel.

    Mindenképpen elmegyek megnyomkodni őket, hogy kézben milyenek, csak ott ugye sok dolgot, amit itt kérdeztem (várható üzemidő, értesítések kezelése stb nem derül ki). SE volt már a kezemben 1-2 percre. Idegesített már eddig is az, hogy nagy a telefon és kényelmetlen használnom, de aztán az az SE-vel töltött 1-2 perc után jött az, hogy jajj de jó lenne egy ilyen, normális méretű készüléket használni. :R

    #KeepFightingMichael

Új hozzászólás Aktív témák