Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SoulReaver

    veterán

    válasz tetova #301148 üzenetére

    A 15 plust néztem eddig. Ez a 60Hz elég furin hangzik. Nagyon gagyi?

  • Dwatti

    addikt

    válasz tetova #301148 üzenetére

    Azért szerintem egy 14 pro még jó vállasztás lehet majdnem azonos árban (+20e)

  • Aszpirin

    senior tag

    válasz tetova #301148 üzenetére

    "15 alá már nem érdemes menni. A 14 mindenképpen visszalépés."
    Tiszteletben tartva a véleményedet, NAGYON nem értek vele egyet.

    Egyrészt "ősrégi" Iphone-osként (az első iPhone-om egy 3G volt) ost váltottam Xs-ről szádékosan 14PRO-ra, és nem érzem visszalépésnek ) :) :) Mindezt úgy, hogy BŐVEN megengedhetném magamnak akár a legerősebb 15 PRO Max-ot is.

    Másrészt nézzük meg, honnan jön a kolléga:
    1 Androidról, talán még soha nem használt iPhonet - én hajlamos vagyok odavágási inger-rohamot kapni, akárhányszor egy rokon/ismerős Androidos telefonját kézbe veszem, és használni próbálom, annyira más, hogy rohadt nehéz eligazodnom - és ő is ugyanúgy fog érezni az első időben az iPhone-nal - jó eséllyel. Olyan dolgok teljesen lényegtelenek az iPhone világban, amik az Android-userek között deal-breakerek lehetnek, láttunk már elég panaszkodást itt, hogy ezt smeg ezt sem tudja az iPhone, pedig az mennyire egyértelmű az Androidon - és fordítva is igaz, ezt én saját bőrömön tapasztaltam. Honnan tudod, hogy nem kívánja vissza 2 hét után az androidos világot, és nem bánja meg, hogy bárcsak egy hasonló árú androidos telót vett volna, ha már kiadott ennyi pénzt. És itt jutunk el a második ponthoz, a pénzkérdéshez:
    2. A53-ról vált, ami tudomásom szerint (mármint a Samsung A széria aktuális tagjai) mélyen az aktuális iPhone alatt van árban. Talán nem illik erről ebben a topikban beszélni, de attól még igaz: egy aktuális iPhone nagyon drága, és ha megnézed, hogy mennyivel tud többet egy 15-ös, mint pl. a kb feleannyiba kerülő 12-es, akkor oda lyukadsz ki, hogy mindekettőn ugyanaz az iOS 17 fut, szinte teljesen ugyanazokkal a funkciókkal, és különbségek 95%-ban csak a hardverben vannak - amik - valljuk be - messze nem akkorák, mint amit az árkülönbség indokolttá tenne. Persze lehet ezt is vitatni, de ez a határozott véleményem.

    Ergo: ha én most váltanék Androidról, tuti, hogy egy használt (de jól működő, és újra cserélt akkumulátoros) XS-sel vagy 11Pro-val, esetleg használt vagy új 12-essel kezdenék, amin még nem bukok akkorát egy őszinte utálat ukövetkezményeivel, hogy KÖTELEZŐ legyen szeretnem, mert annyira drágán vettem. Ne feledd, ezek mind csúcsgépek voltak a maguk idejében - ami nem is olyan régen volt. Aztán ha egy év használat után imádom az iPhone világot, akkor jöhet a 16-os, úgyis jobb lesz, mint a 15-ös.

    Just my two pence.

Új hozzászólás Aktív témák