Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • M1995

    aktív tag

    válasz vargalex #285517 üzenetére

    Elég lenne zöld-sárga-piros jelzés. Sajnos % mutatót raktak be és azóta ezt lesik. Azért nem halál pontos szerintem, mert nem gondoltak arra ennyire nézegetik emberek. Nekem évente kétszer jut eszembe bemenni abba a menübe.

    "egyik pillanatról a másikra 2-3%-ot esik"
    Ha úgy csinálnák szépen folyamatosan esne, akkor azzal lenne tele minden fórum, hogy vadonatúj iPhone 1 hónap után már esett 1%-ot!
    A fizikát nem tudod kikerülni, használattal folyamatosan romlik az akku, ha fejedre állsz akkor is. Amikor látod "egyik pillanatról a másikra" az már használódott előtte is, csak nem úgy jelezték mert akkor azért akadna ki mindenki.

    A normál töltöttség kijelzése is ha észrevetted úgy van megcsinálva, hogy egy kis szoftveres illúzió van benne. Reggel 8-kor lehúztam 100%-ra feltöltött telefont, elkezdtem használni egy kis olvasgatás, még mindig 100%-ot mutat, pedig már csökkennie kellett volna. Csökkent is, csak nem mutatja, majd ebéd után "egyik pillanatról a másikra" lesz 97...95...
    Simán pszichológia, ha reálisan jelezné akkor user kiabálna hiszen csak 45 perce húzta le töltőről mégis már csak 99% jujuj. Így meg tovább mutat 100%-ot, aztán user nem panaszkodik.

    Lehet bűvészkedni a 20-80 töltéssel, funkciók kikapcsolásával, de én úgy vagyok miért korlátozzam magam most. Elektromos autóknál a 20-80 töltögetés jó mert az akku fizikai mérete miatt van látható eredménye, egy telefon kicsi telepénél én nem fogom korlátozni magam, hogy nyerjek plusz pár hónapot az elkerülhetetlen akkucsere előtt. 2-3 év után csere bekalkulálva, nem kell túl gondolni. Nem nézegetem a battery health %-ot és a töltöttség %-ot is kikapcsoltam, elég annyit tudnom az ikon mutatja kb. mennyi nafta van. 20%-nál egyébként is figyelmeztet az iOS.

Új hozzászólás Aktív témák