Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tybsen

    addikt

    válasz batai15 #263657 üzenetére

    Esetleg amazonról iphone 11 64 GB csak 524€ +7€ szállitás - kb 200e Ft tehát kicsivel olcsóbb. És akkor kipróbálhatod hogy milyen, ha pedig nem tetszik akkor visszaküldöd. szerintem nagyon szép az a készülék.

    Amúgy nem hiszem hogy ne lenne elég bármire, nekem az ipadban A12Z chip van, és nagyon gyors és tökéletesen működik - ahhoz képest az iphone 11-ben A13 van szóval nem hiszem, hogy gond lehet a teljesítménnyel. Bár konkrétan nincs tapasztalatom a 11-el, de céges SE2020 is tökéletesen működik és nagyon szeretem (abban ugyanaz a chip van ráadásul csak 3 GB vs 11-ben 4 GB).

    Én is nagyon sokat gondolkodtam hogy iPhone 11 vagy 13 (pro) legyen mert nagyon sajnáltam rá a pénzt. ki tudtam ugyan gazdálkodni de nem arról van szó hogy nem számít, hogy kiadok ennyi pénzt vagy nem. Régen sokkal kevésbé voltam megfontolt és könnyebben kiadtam nagyobb összegeket, de az ember valahogy változik.

    Itt a fórumon többen is jó szívvel ajánlották a 11-et, rengeteg tesztet és videót megnéztem és azokban is mindenhol nagyon jókat mondanak róla. az egyetlen dolog ami negatív volt valamilyen 4G modul ami gyengébb benne állitólag, de ez is csak néhány vélemény között volt megtalálható és a legtöbb tesztben nem is említették (nekem egy barátomnak volt 11 és nagyon elégedetten használta sosem panaszkodott, csak megúsztatta és kicserélték neki).

    Nyilván vitathatatlan hogy az újabbak néhány területen fejlesztésre kerültek, de tökéletesen jól használható a korábbi is. Valoszinuleg csak fogyasztói társadalom tukmálja ránk és hiteti el, hogy kevésbé jó egy tavalyi modell mint az idei vagy egy kétéves modell. (a kamera téma is egy olyan dolog hogy az ember egy csomó fényképet csinál mindenféle felesleges dologról a maga kis jelentéktelen életében, aztán a legtöbb valahol a felhőben landol és sosem nézi meg soha többet vagy csak ritkán - persze nyilván ha valaki fényképész akkor ez szempont lehet de egy átlagembernek bőven elég bármi; a 11 pedig bőven szép képeket csinál).

    Illetve az én esetemben azt kell hogy mondjam hogy Androidnál minden alkalommal azt hittem hogy majd az újabb az jó lesz végre és ezért vágytam mindig az újabbra, hogy hátha az majd megoldja ezeket az akadozás problémákat, de most végleg feladtam ezt és örökre elengedtem az androidot. Én már nem hiszek semmilyen tesznek meg tapasztalatnak vagy legújabb készülék specifikációinak, hanem csak a saját tapasztalatomnak. Az utóbbi években rájöttem hogy iOS eszközök esetén ez egész más és az ember elégedetten használ többéves eszközöket is (SE 2016 még mindig itt van másodtelefonnak és szívesebben, nyugodtabban és elégedetten használom és jobban működik mint a 2019-es pixel). Legfeljebb csak a kíváncsiság hajt majd egyszer megint az Android felé, hogy újra csalódjak es feleslegesen elköltsek pénzt.

    Szerintem számomra is tökéletesen elég lett volna mindenre évekig a 11, csak nálam mélyen beidegződött rossz androidos tapasztalat miatt inkább az újabbat szerettem volna, mert már annyira belefáradtam mindenbe hogy nem akartam már kompromisszumot és szerettem volna több évre letudni a telefon dolgot.

    Szóval. ha tudod nélkülözni az anyagi különbséget és fel tudod dolgozni lelkileg azt, hogy ennyi pénzt kiadsz, akkor szerintem érdemesebb talán az újabbat. Értelemszerűen semmivel sem kevésbé jó mint a 11 ( esetleg ha az LCD preferált, akkor a 11 jobb választás). Ha jelenleg nagyon problémás kiadni ennyivel többet akkor pedig szerintem nyugodtan veheted a 11-et és azzal is bőven boldog leszel főleg ha Android után használod (ezek persze csak az én tapasztalataim és kétségkívül megvannak az Androidnak is az előnyei).

    Gondoltam leírom mert én hálás voltam mindenkinek a véleményért aki segített a döntésben - szóval hátha segít ez Neked is, bár alapvetően Neked kell tudni hogy mit szeretnél és nyilván ez csak egy vélemény a sok közül. :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák