Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz Pyttawrx #257498 üzenetére

    A jogszabály nem azt mondja ki, hogy ha az adott fogyasztó egyébként nem tud elmenni megnézni, akkor áll az elállás, hanem netes rendelésnél mindig. Tehát nem csak annak él a lehetőség, aki nem tud elmenni, hanem minden olyan esetben, amikor neten történik a rendelés. Nem szükséges semmilyen személyes hátrány, semmilyen személyes érintettség. Nem feltétel, hogy az adott terméket valahol máshol ne forgalmazzák, ne lehessen megnézni. Ha így lenne, akkor nagyon kevés termék esetén lenne szükség az elállásra (ha egyáltalán).
    Ez egy vásárlási lehetőség. Ha az adott bolt azt mondja, hogy nálam csak azok vásárolhatnak, akik bejönnek, hiszen itt mindent ki lehet próbálni, akkor nem biztosít webshopos lehetőséget. Az más kérdés, hogy így egy soproni boltból valószínűleg nem fog annyi záhonyi és békéscsabai vevő vásárolni. A webshopos rendelés miatt az adott üzlet előtt kinyílik a világ, és sokkal több potenciális vevője lehet. Ezért cserébe bizonyos kényelmetlenséget is vállalni kell.
    De ne felejtsük el, hogy nem csak üzletek élnek a webshopos lehetőséggel, hanem vannak olyan értékesítő cégek, akik nem is tartanak fenn üzletet. Kevesebb költség, ezáltal jobb árakat lehet náluk találni. A netes rendelés egy lehetőség, amivel vagy él az adott vállalkozás, és élvezi ennek előnyeit, vállalja ennek hátrányait, vagy nem, de ez nem kötelező. Ha vállalja, akkor sajnos be kell vállalni, hogy vissza lesznek küldve termékek, amiknek egyébként semmi baja sincs.

    És a netes információk. Azt te nem fogod tudni egy fórumon megmondani, hogy az ő szemét mennyire zavarja a képfrissítés, vagy az ő kezéhez mennyire passzol az adott telefon mérete. Én már többször jártam úgy, hogy megrendeltem valamit, és nem úgy nézett ki, nem akkora volt, mint ahogy netes infók alapján gondoltam. Hozzáteszem egyet se küldtem vissza, mert (ez az én személyes defektem) ha valamit már megveszek, "az az enyém", azt én már nem adom vissza, ragaszkodok hozzá, még akkor is, ha kompromisszumos (de valószínűleg én sokkal jobban ragaszkodok tárgyakhoz, mint mások). De ha nem lennék ilyen, simán visszaküldtem volna. Pedig netes infók alapján én annyira próbálok tájékozódni, hogy az már túlzás. Sőt ki merem jelenteni, nem feltétlenül normális amit csinálok, pl. papírból makettet csinálok, hogy az adott táblagép, laptop, telefon belefér-e abba a táskába, tokba, elfér-e azon a helyen stb. Ezt azért szerintem 1000-ből 1 vevő ha megcsinálja, szóval szerintem én úgy érzem, hogy én aztán 101%-ban tájékozódok, és néha még így is csak vakarom a fejem, mikor kibontom a terméket.

Új hozzászólás Aktív témák