Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • péhápé

    csendes tag

    Sziasztok! RAM topicban már rákérdeztem, pár napja de még nem érkezett válasz senkitől. A napokban összeraktam egy Intel-es konfigot. A processzor egy i3 10100, az alaplap MSI MAG B460 TOMAHAWK, a tápegység Seasonic Core GM 650. Memóriából DDR4 Kingstone Fury Beast 16 GB 3200 MHz CL16 kit-et választottam KF432C16BBK2/16. Mivel ennek a RAM-nak az XMP profiljai között nincsen benne a 2666 MHz CL16 ezért az XMP-t disabled-en hagytam és Memory Try It!-al állítottam ezt be. Ennek hatására a DRAM Voltage fixen 1.2V lett. A memória adatlapján amúgy 1.35V szerepel, de eddig úgy látom hogy 2666 MHz-n így is stabil. Ami miatt főként érdeklődök az az hogy HWMonitor-al 10-15 percig néztem a mért értékeket, és a proci VCORE feszültsége nyugalmi állapotban beesik egészen 0.656 V-ig. Ez nem probléma 1.2 V fix DRAM feszültség esetén? Mintha azt olvastam volna hogy 0,5 V különbség lehet köztük maximum. Ez viszont 0,544 V. Nem károsodik hosszú távon ettől az IMC? Kérem adjatok tanácsot hogy milyen értékeken változtassak hogy hosszú távon is biztonságos legyen a beállítás. Mellékeltem képernyőmentéseket. Köszönöm előre is! [kép] [kép] [kép] [kép]

Új hozzászólás Aktív témák