Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • boytee

    csendes tag

    Sziasztok!

    E8500asok alapfeszen jó beállítás mellett többnyire 4gigán stabilak. A fesz emeléssel lehet menni 4giga fölé is, de vajon meddig??? Olvasok itt olyanokat, van aki 1,6v -al hajtja és léghűűtéssel... hmmm....
    Ez egy 45 nm-es proci, az intel pdfes doksija szerint ami ez http://download.intel.com/design/processor/datashts/318732.pdf 1.45 volt már kritikus határ!!! Hiába teszed ki a hóba attól még hogy nem forr el a proci az 1,45 volt 1,45 volt marad. Külföldi fórumokon azt olvasom, hogy nagyon nem mernek 1.35-1.4 fölé menni, mert sokan belefutottak és le is írták, hogy 5,2 gigán stabil volt a gép 1 napig, aztán hiába csökkentette az órajelet és feszültséget már hibázott alacsonyabb orajelen is, amin előtte stabil volt, majd 1 hónap eltelt és alapórajelen sem működött rendesen. Ez persze változó, van akinek fél év alatt ment tönkre, van akinek 1 hét alatt.. Igazából az okot mindenki a feszültségre vezette vissza.. Szóval lehet 1 perces teszt miatt 5,1 gigát produkálni a 3.16 os procival vagy a tesztnek azt hinni, hogy .. már 2 órája fut és stabil mindez 5gigán és 1.5 volton.... De sztem hosszabb távon megszívjuk.. Nekem Asus P5Q pro lapom van. Egy olyan user aki mondjuk aki nemrég kezdte a tuningot és birtokába került egy ilyen proci és lap, mááár megy is a biosba és tolja felfelé az FSB-t tudván forumokból, hogy ez a proci is jól húzható mint a többi. Egyenlőre csak az fsbhez nyúl és a többi paramétert autón hagyja- azokhoz nem nyúltam tehát baj nem lehet- cím szó alatt... a 266 vagy 333 as fsb ből lesz 540 vagy 590... ilyenkor az én lapom kapásból 1.4 voltot ad a procinak ami onnantól már alapjáraton 51 fokos lesz...

Új hozzászólás Aktív témák