Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz scream #117541 üzenetére

    nekem is volt, hogy hülyült a kamera, de kikapcsolás-bekapcsolás megoldotta. Lehet valami win hülyéskedés vagy valahogy aktiválódott letiltás. Lehet biosban is van tiltás opció, nem emlékszem. Próbáljátok meg ott tiltani majd újra engedélyezni. Persze előfordulhat hw hiba is, pl a kábele megsérült.

    Én 2x8GB Hynix / SKhynix 1600MHz DDR3L ramokkal használom. Gyárilag is hasonló volt benne. HMT41GS6BFR8A de amúgy nem hiszem, hogy válogatós lenne. A 8GB-os modul mindkét oldalán van 8-8 chip.

    Persze, működik a sata ssd, az sokat segít. Az aljában van msata / mobilnet kártyahely is. Az optika helyére is tehető fiókba ssd. Csak utóbbi fiókot már a 10 éves géphez nehéz találni.

    Akkuból az utángyártottak lutrik. Lehet a töltés-merülés figyelés nem tökéletes vagy felismeri a vantage, hogy nem eredeti és megtagadja a töltést. Gyáriból is nehéz jó állapotút találni 10 éves géphez, azt itt az aprón lehet próbálni például.

    Nekem a proci is át lett cserélve a két gépemben. Egyikben i7-3720qm, a másikban i7-3612qm. Persze csak, ha olcsón találkozni velük, akkor érdemes és 90w tápegység minimum.

    [ Szerkesztve ]

  • Tim82

    nagyúr

    válasz scream #117541 üzenetére

    A kamerát megnézném live Linux alól, hogy kizárható legyen a hardveres hiba.

    Hasonló (de nem pont ugyanilyen - az Eszközkezelőben látszott a kamera) esetem volt, csak T420-szal. Ott a Win 10 valamiért egyik pillanatról a másikra úgy döntött, hogy csoportházirend-szinten letiltja a kamerát (nem csak a beépítettet, külső USB-s Logitech-et is). Ezt megoldva a Windows Kamera továbbra sem érzékelte, hogy van kamera, de minden más alkalmazás igen, szóval itt már megoldottnak tekintettem a problémát.

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Új hozzászólás Aktív témák