Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emvy

    nagyúr

    válasz FoxiestFox #107715 üzenetére

    MBP 16" eleg eros, nem nagyon van throttling. Dell XPS 15", szinten nagyon eros. Lenovo X1 Extreme.

    Ezek mind konnyuek es erosek, mi a gond?

    while (!sleep) sheep++;

  • vicze

    félisten

    válasz FoxiestFox #107715 üzenetére

    "nem is 2.5 kiló"
    De ez régen miért nem volt probléma? Nem pont ezen megy a sírás, hogy vékonyítunk, de "neked" 2 kiló vas(réz) kell hűtéshez?

    Mutatsz egy 10éve cuccot ami bármiben, konkrétan bármiben gyorsabb egy modern gépnél?

    Egyszerűen a valós CPU teljesítményt 100%-osan ignorálják egyesek, és csak a hőfokokon és a órajeleken megy a rágódás, de hogy a 35W 10évesnél 2-3x gyorsabb egy 15W-s mai gép azt már teljesen ignorálja mindenki, mert akkor nem lehetne műfelháborodást csinálni...

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz FoxiestFox #107715 üzenetére

    Most függetlenül attól, throttlingol-e vagy sem, mégis miben nem felelt meg az igényeidnek pl. egy T480s?
    Csak azért kérdezem, mert én ha fizetnének sem használnék már olyan régi és lassú gépet, mint amikről beszélsz, azért minimum egy második core generációs gyorsabb kétmagos.

    (#107718) FoxiestFox: "Csak érted, régen amit tudott a cucc, le tudtad hűteni, most amit tudna, nem tudod."
    Már legalább kétszer leírtam, hogy meg tudják hűteni, még képet is linkeltem. :F

    (#107719) vicze1: Ezek a burstok egyébként tényleg túl vannak tolva. :K A T480s is elengedné 44W-ig a 15W-os CPU-t, aminek semmi értelme azon kívül, hogy néhány másodperc alatt elégeti a turbó keretét egy nagyon nem hatékony magas órajelen. Én le szoktam vinni 20W magasságába, inkább kicsit kevésbé magas órajelen turbózzon, de sokkal tovább, ezzel így sokkal jobbak a tapasztalataim. :K

    Egyébként a kérdéseid világosan specifikálva vannak, a hűtőt a TDP-re kell hivatalosan méretezni, de a gyártóra van bízva, milyen TDP-t konfigurál, és nyilván ahhoz milyen hűtőt, eltérhet felfelé és lefelé is.

    "max. 10%-ot lehet jó esetben kicsikarni jó hűtéssel, többet nem fogsz mert ennyire van tervezve és kész"
    Ezzel kapcsolatban is más a tapasztalatom. Ha elengedem a 8250U-t 20W-ra, amit egy R20-as Cinebench erejéig éppen meghűt (95 fok a végére) a T480s, kapok kb. 2,6Ghz-es órajelet és 1300 pontot. Ez már kapásból +9% a gyári limithez képest, és a hűtéshez se nyúltam, gyári állapotban van az eredeti hűtés. Ha megnézed, egy erősebb hűtéssel és alaplappal, ha végig hajthatná 3,4Ghz-en felmehetne a pont még vagy 30%-ot ehhez képest is... ;) És ez a legkisebb négymagos, ennél csak magasabb órajelűek vannak, amiket még jobban megfog a limitált TDP a maximumhoz képest.

    (#107726) vicze1: Ha jól látom a videódból, ez a hűtő bő 200g, ventilátor nélkül. Összehasonlításul megmértem az itthon dobozban pihenő két hőcsöves T460s hűtőmet, kompletten, ventilátorral együtt volt 65g. Szerintem ennél több szót nem is érdemes erre pazarolni... :N

    (#107727) zsolti75: "nem nagy, és nem nehéz"
    Ez azért elég relatív. 200g+venti szemben 65g-al kompletten. No, meg egy masszívan 40dB feletti zajszintű ventilátort sem mindenki szeretne a szobájába, hiába hűt jól. :D
    Nekem még a T480s max 41,5dB-je [link] is már kicsit több, mint amivel elégedett lennék.

Új hozzászólás Aktív témák