Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Degeczi

    nagyúr

    válasz Cindercone82 #13153 üzenetére

    És pont a GPS chip miatt nincs értelme az "óra számítási teljesítményét" fejtegetni, hiszen mindent ez a GPS modul végez, az óra már csak a végeredményt kapja meg.

  • Upo

    addikt

    válasz Cindercone82 #13153 üzenetére

    Mehet itt a lekvárkaszálás hogy mennyire pontos vagy pontatlan...
    Szerintem a Bip fürdős-beázós esete után már inkább szándékosan nem írják ki. Tuti hogy szénné oltották volna őket hogy milyen fals adatokat ír a magasságra, feltörekvő cégként meg nem akartak ilyennel berohanni tátott szájjal a f.szerdőbe. Azért az Amazfit már világviszonylatban is jelentős márka lett, ilyenkor a hírnév elég fontos.
    A Haylou pl. még csak most kezdi az IP68+beázás szériát az olcsó óráival, itt azért az Amazfit már legalább előrébb van.

    Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

  • SztiviVander

    őstag

    válasz Cindercone82 #13153 üzenetére

    Én is mondhatnám hogy hadd döntsem már el én hogy mi az én véleményem :) Azt egy szóval se mondtam hogy mindenkinek egyet kell értenie vele. Te is eldöntheted, de nem azt hogy mutassa vagy nem (azt a gyártó döntötte el) hanem hogy ez így neked megfelel vagy sem. Ha nem, akkor szabadon vehetsz olyat ami kielégíti az igényeidet. Lehet itt a fingot reszelni hogy ezért nem vagy azért nem jeleníti meg, de fölösleges. Mutatja? Nem. Fogja? Nem valószínű. Akkor meg teljesen fölösleges ezen rugózni. Mellesleg én azt gondolom nem a pontatlanság miatt (hiszen azt a legtöbb juzer nem is tudná hogy ha az óra 158m-t mutat akkor az valójában mondjuk csak 128m) nem tették ki, hanem azért mert a barométeres órák a szobában is mutatják a magasságot, ugyanott gps alapon meg várhatnál rá kb ítéletnapig. De nyílt terepen is egy fél percig legalább nézegethetnéd mire bepozicionálná magát és megjönne a magasság adat is. Ezt meg a legtöbb juzer nem értené és vinné vissza hogy szar az óra mert nem mutat _azonnal_ magasságot. Ezt küszöbölte ki a huami azzal hogy egyszerűen kivette belőle ezt a feature-t. Nincs feature, nincs reklamáció :)

    [ Szerkesztve ]

  • Hi!King

    őstag

    válasz Cindercone82 #13153 üzenetére

    Az utolsó oldalt elolvastam, nem tudom pontosan tudom honnan indult a vitátok, a lényeg hogy nekem jelenleg barométer nélküli órám van (Polar M430). Úgy, hogy ennek elég jó a GPS pontossága, a GPS alapú magasságmérés tapasztalataim alapján nagy léptékekben nem rossz, pl. télen voltam Kőszegről egy Írott-kő kört túrázni, majd május végén ismét, 10 méter volt a kettő szintkülönbség között, a hegytetőkön, ahol tudni lehet a tengerszint feletti magaságot, max. 10-20 m eltérés szokott lenni. Viszont ahol lakok, síkvidéken, simán teljesen síkon beletesz 20-30 métert 10 km-en, illetve van egy "domb", lehet kb. 100 méter hosszú és 6-8 m szintemelkedéssel, ott szoktam dombedzést csinálni, az túl kicsi ahhoz, hogy jól látható legyen a szintemelkedés a GPS-el. De egy Schneeberg méretű hegyen meg simán relatív egészen pontos.

    Nyilván attól is függ, hová exportálom, mert van olyan rendszer, ami térkép alapján korrigálja. Anno barométer nélküli telefonnal, nem tudom már melyik, Runkeeper vagy Endomondo csinált érdekes dolgokat, mikor Pécsen az egyetemi atlétika pályán futottam köröket, ez egy teljesen sík pálya a hegyoldalban, amit nyilván földmunkával érhettek el anno, körönként rögzített egy rakás szintet, gondolom mert a domborzati térképe szerint folyamatos volt a hegy emelkedése, amilyen egykor lehetett eredeti állapotában.

    A Bipben elvileg van barométer, nem? Mármint a nem S változatban. Csak mert az soha nem látszott, igazából magasságmérésben is rosszabb volt a telefonomnál és a mostani órámnál is.

Új hozzászólás Aktív témák