Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SzGee

    aktív tag

    válasz Fifi #29338 üzenetére

    Garantálom, hogy az apukák/anyukák kevesebb, mint 1%-a áll hozzá ehhez úgy, mint Te :)
    Nagyon szerencsés lányod van :R

    If you leave me, can I come, too?

  • Boond

    addikt

    válasz Fifi #29338 üzenetére

    Pár hete olvastam a gyerek megy ösztöndíjjal Usa-ba, vagy Olaszországba, több eset is volt. És pont ilyen revolutos kártyát akartak neki. De csak forintból tud fizetni és nem is tud úgy rá utalni, limitek is nagyon alacsonyak.

    Másik dolog 26 év alatt ma is vannak nagyon kedvező számlák, valamennyi banknál. Milyen költségekről beszélsz? nem egy helyen még a bankkártyának sincs költsége. A banknak is érdeke, hogy fiatal korban hozzá szoktasson egy ügyfelet. Jó eséllyel évtizedekig ügyfele lesz, ha nem tovább. Legtöbb ismerősöm bankot sem vált, és a statisztika is azt mondja, hogy átlagban 20 év telik el a váltás között.
    Legutóbb trend, hogy már 5-6 éves kortól nyithatsz a gyerekeknek számlát. Olyan funkciókkal amivel pénzügyi tudatosságot is lehet tanítani. (Régen is volt ilyen csak offline működött, malacpersely stb.)

    "MÁK értékpapírszámlára, melyről külön vezetem az pénzének változásait egy primitív excel táblában.
    Őt még tőzsdével nem terhelem. :B "
    Lehet a babakötvény, jobb opció kamatozás szempontjából biztos, mint sima állampapírt vezetni exelben. Ha még vehetsz neki.

    Nálunk így megy és a DadBank minden hónapban e-mailben elküldi a kimutatást a gyermek e-mail címére a bevételeiről, kiadásairól és hozamairól. ;)
    Én ezt felesleges munkának látom, de te tudod :)

    És használjon ezért egy magyar bankszámlát annak kártyájával és devizaváltási árfolyamával?
    Nem állítottam ilyent. Több megoldás is van rá, készpénztől, egyéb megoldásokig amit nem részleteznék.

    Bevallom a lányom Apple Wallet-ben a saját Revolut<18 kártyáján túl a feleségem Curve kártyája is fel van véve
    Nahát nahát, még sem elég?

    "Eddig egyetlen nagyobb kiadásnál nem sikerült a kislányom észérvekkel meggyőzni,"
    Még csak 16 éves, mi lesz ha 26, 36 lesz... sokkal nehezebb dolgod lesz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák