Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sifarr

    senior tag

    válasz Jim74 #28885 üzenetére

    ... de ezen lábjegyzetben hol a 2 EUR?
    A devizatranzakciók utalások költségszerkezete, bankok közötti megosztása és elszámolása sokkal összetettebb, mint a belföldi forinttranzakcióké. Ezek figyelembevételével állapítják meg az ügyfelet terhelő díjat. Viszont ezek a költségek nem szabványosak, függnek a küldő és a fogadó bank országától, régiójától, de akár a tranzakcióban résztvevő 2 konkrét bank megállapodásától is. Egyes pl. részköltséget a küldő vállalhat vagy nem vállal, ettől is függ, hogy a fogadónál megjelenik díjterhelés vagy sem. A lábjegyzetben általában utalnak ezekre, a szereplő konkrét esetek és a kapcsolódó díjak csak példálózó jelleggel vannak feltüntetve. Erre nem lehet minden potenciális esetre kondíciós listát összeállítani, mert az önmagában sok 10 oldal lenne, csupa apróbetűvel.
    Ezért kulcs az utolsó előtti mondat. Általánosságban mondja ki, hogy devizás tranzakciók esetében felmerülhetnek nem részletezett és nem is részletezhető költségek.
    Azt nem értem, hogy a MÁK devizautalása neked miért lett fizetős ebben az esetben. Az viszont igaz, hogy ha bankból utalsz a kincstárszámládra forintban, akkor nem a normál utalás dját fizeted, hanem jóval kevesebbet. Van itt egy a hazai szabványtól eltérő díjszámítás.
    Nem tudom, lehet, hogy az EUR utalásoknál is van valami eltérő a kincstárnál a normál belföldi EUR utalásokhoz képest, és ezért van az egész. Megjelenik plusz költség a fogadó banknál, amit a CIB nem vállal át, más meg esetleg igen. Nem tudom.
    De az is lehet, hogy kiderül, hogy a CIB szúrt el valamit, és mégis jóváírja. Ezt sem tudom. A panaszodra viszont ki fog derülni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák