Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • merqree

    őstag

    Újabb RaiPay tapasztalat:
    mint korábban írtam, kikapcsoltam a "Fokozott biztonság"-ot a jelkódnál.

    Csepel, Patika (ugyanaz a patika, mint az előző hozzászólásomban) (cca 4000 forint):
    készüléket feloldottam, applikációt elindítottam, és így tartottam a terminálhoz. Pikk-pakk működött.

    Budapest, BonAir Kft (70000 forint)
    készüléket feloldottam, applikációt elindítottam, és így tartottam a terminálhoz. Kérte a jelkódot, miközben a terminál kiírta, hogy kövesse a további utasításokat. A telefonon megadtam a jelkódot, egy kicsit bénázott vagy az app vagy én, de egyszer csak sikeres lett a tranzakció.

    Szigetszentmiklós, Aldi (cca 2000 forint)
    készüléket feloldottam, applikációt elindítottam, és így tartottam a terminálhoz. Pikk-pakk működött.

    A Gránitbankois fizetéssel összehasonlítva, fényévekkel praktikusabb és használhatóbb a Gránit NFC fizetése.
    Borzasztóan túl van bonyolítva a RaiPay biztonsági rendszere, plusz ugyebár nem véletlenül nevezték jelkódnak és nem pin kódnak az applikációban a dolgot...
    A Google Play-ben mindenkinek az fáj, nekem is, hogy a jelkódot nem lehet ujlenyomattal kiváltani.
    Az sem világos, hogy a telefont addig is a terminál közelében kell-e tartani, amíg beírom a jelkódot, vagy addig elvehetem és vissza kell tenni. Szóval a folyamat leírása nagyon hiányzik. Az "oktató" videó minden, csak nem életszerű...

Új hozzászólás Aktív témák