Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GFerr56

    aktív tag

    válasz Gee_- #64047 üzenetére

    Hay!

    A Commander Pro tudja (használom is-HDD hűtő-VRM hűtő), esetleg bios is (fan off - ASUS ?). Biosból még nem próbáltam. Azért azt megjegyezném, hogy jó ventikkel alapjáraton nyugodtan lehet járatni, az alkatrészeknek nem árt egy kis légmozgás.

    Üdv

    .Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

  • freemanone

    őstag

    válasz Gee_- #64047 üzenetére

    Ugyanolyan alaplapod van mint nekem és én pont így használom a ventiket. Az első kettő szinte mindig áll. Asus FanXpert4 software-t letöltöd, csinálsz 1 auto tune-t, amivel megméri a ventiket, majd kézzel beállítod a megfelelő görbét és kész. Ráadásul már elég okos a progi és külön állítható, hogy mely szenzorra reagáljon (alaplaphoz jár is +1 jó hosszú, extender kártyával további 3 lehetne még... ha kapható lenne... :U ), illetve van spinup és spinoff time, ami szintén állítható. Nálam a 20sec spinoff nagyon bejött, mert így nagyobb terhelés után nem kezdenek el "hintázni" a ventik, hanem kilökik a hő jó részét és csak utána állnal le teljesen. A fenti és hátsó ventik mindig mennek egy alap fordulaton, így szellőzik is a ház, meg csend is akad.

    [ Szerkesztve ]

  • GFerr56

    aktív tag

    válasz Gee_- #64050 üzenetére

    Hay!

    Színek igen, mivel nem is tudod az alaplapra rákötni, más a csatlakozó.
    Az AiSuite-al óvatosan! Tavaly nálam a kis huncut gondolt egyet, és CPU fanokat lekapcsolta. Végül is az augusztusi kánikulában minek...még jó, hogy a vízhőfokra riasztást állítottam be, úgy vettem észre (de legalább cool halk volt a gép ;] )

    Üdv

    .Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

  • GFerr56

    aktív tag

    válasz Gee_- #64052 üzenetére

    Hay!

    A legbiztosabban bios-ból. Megnéztem, DC módban van lehetőség erre (fan off). A Pro-nál azt vettem észre, illetve a CorsairLink-nél (és ez nem feltétlenül a CL hibája), hogy pl. AIDA szenzorokat bekapcsolva befagy (pedig AIDA-t állítólag kompatibilissé tették). Szóval SmBus-ból olvasó programok összeakadhatnak, lenyűgöző változatossággal. A legdurvább tavaly ASUS Aura kapcsán volt (nekem is újra kellett égetni a memóriák SPD-jét), tudniillik a Lighting Control átírta a memóriák adatait. Ez egyébként már a múlt, csak arra akartam utalni, hogy ennyi hardver-és szoftver kombinációjánál előfordulhat bármi. Viszont, ha csak a CL-et használod, úgy csak egészen új hardver eszközök okozhatnak galibát, legalább is a javításig. Most így hirtelen ennyi.

    Üdv

    .Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

  • GFerr56

    aktív tag

    válasz Gee_- #64047 üzenetére

    Hay!

    Szóval, először próbáld ki akkor tényleg a FanExpert-et. Monitorozó programot, beleértve a Corsair Link-et ne használj a futtatása közben (CL az AIO-hoz kell először, aztán nem tudom, hogy annál a típusnál meg lehet-e jegyeztetni a beállításokat - Device settings-ben? Én megjegyeztettem az egységgel a színeket-vízhőfok-, illetve a pumpa fordulatszámát, illetve legalább kettő ventit is tudna szabályozni, és ezek után már nem kell elindítani feltétlenül a CL-et). Commander Pro-val világítást is tudsz (Corsair) két körben szabályozni, összesen 12 db egységet a Light HUB-ok segítségével, van kettő USB 2.0 belső aljzata, adnak hozzá asszem 4-4 PWM hosszabbítót, illetve thermal sensort, valamit talán a fényekhez, de ez a weboldalon ott van. A CL segítségével pedig nyilván tudsz monitorozni, riasztásokat megadni (fény, hang, ventik 100%-ra x ideig, rendszer lekapcsolása x idő múlva...és rengeteg hozzárendelhető hőfok:HDD-k, memóriák VRM...stb.-gyakorlatilag, amit képes a rendszer érzékelni). Egyedül arra lehet számítani, hogy egyes esetekben (ki kell tapasztalni) összeakadhatnak SmBus-t használó programok. Mivel Te is 8700k-t használsz, meg jön a jó idő, meg, gondolom az AIO-t felülre szeretnéd rakni (ha előre, akkor semmiképp ne nullázd a ventik fordulatszámát), kelleni fog a folyamatos friss levegő. Én is havonta fújom (vagy sűrűbben) a szűrőket, 3 db.140-es fújja be a friss levegőt, és hidd el, Coffee Lake-nél (proci, VRM, memóriák...) nem árt, meghálájla, cserébe viszont brutális teljesítményt kapsz.

    Üdv

    [ Szerkesztve ]

    .Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

  • GFerr56

    aktív tag

    válasz Gee_- #64067 üzenetére

    Hay!

    Csak ízelítőnek néhány kép...

    Üdv

    Minőségért bocs...szoftveres beállításokról Commnder Pro...

    .Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

  • GFerr56

    aktív tag

    válasz Gee_- #64087 üzenetére

    Hay!

    Kösz, majd, ha egyszer lesz időm, egy kicsit rendet rakok a gépben...
    Viszont gondolat szintjén: néztem a házról leírást, látom, hogy van benne LED vezérlő, meg a szokásos 6-os HUB. Nálam van egy "felesleges" vezérlő (mivel KIT-ben vettem a ventit), ami nem kézi, hanem a CorsairLink-el vezérelhető. Feltétele, hogy legyen szabad belső USB 2.0 aljzat az alaplapon (vagy elosztó, mert az AIO is onnan vezérelhető). Commander biztosít 2 db ilyen aljzatot, és a vezérlő sem kell hozzá, elég a HUB(ok-2x), két körben tud szabályozni, akár ventinként.

    Üdv

    .Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

  • GFerr56

    aktív tag

    válasz Gee_- #64110 üzenetére

    Hay!

    Privátban nem enged képet feltölteni...

    Üdv

    .Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

Új hozzászólás Aktív témák