Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Unteroff

    aktív tag

    Szevasztok, Üdv!

    Nem tudom jó helyen írok-e, de azért megkérdem.

    Van egy régi Zotac 9500 GT videokari, nem rég váltottam le, és ideiglenesen hozzáraktam egy "szemétből" összerakott netezős géphez (eddig egy régi P4-es volt a család számára, de el kezdett haldoklani), 1 éven belül talán lesz majd pénz egy rendes netezős, videonézős szgéphez. Eddig az idegeimre ment, kicsit hangos volt a ventilátora, nem tudtam állítani a sebességén, állandóan "végsebességben" ment. Hiába szereltem szét, hogy majd megolajozom, nem találtam meg a perselyt, az össze matricát levettem, hát ha alatta lapul a csúszó csapágy. Így inkább kihúztam a venti kábelét, de rajta hagytam, így most passzív hűtős lett. Zajt már nem produkál, viszont hőt annál inkább. Eddig 30°C-től legfeljebb 50-ig ment fel, megnéztem Aida64-el, 77-en van, kicsit soknak tartom.

    Az lenne a kérdésem, milyen házi barkáccsal tudnám kiküszöbölni a nagy hőt, vagy miféle ventit esetleg hűtőbordát kellene rávenni. Nem akarok sokat szánni rá, csak max 1 évig lenne szolgálatban, de addig ne kelljen már másik karit venni, mikor egy integrált videokaris gépet akarok szeretnék majd. Keret az ingyentől legfeljebb pár ezer forint, bár minél olcsóbb legyen.

    Előre is köszi a válaszokat, megoldásokat! :R

    [ Szerkesztve ]

    Steam: BlasiusUnteroffizier SC: Felcser Origin: Felcser_HUN Uplay:FelcserBlasius

Új hozzászólás Aktív témák