Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kornel

    veterán

    Az alany egy 65A85H
    Van egy nagy hibám, illetve kettő, nem tudom összefügg-e.

    A számomra fontosabb, hogy az összes idáig USB-n keresztül lejátszani próbált film (DV 20-60 GB) az idősávban való tekerés közben egyszerűen belefagy a filmbe, és csak a TV kikapcsolása segít. Arra már rájöttem, hogy trükközve lehet tekerni a tekerő "gombokkal, de az is körülményes, sokszori próbálkozásra lehet csak tekerés után újraindítani a lejátszást.

    Másik lejátszót nem találtam, létezik alternatíva, ami tudja a DV-t?

    X Box one X-ről is csak HDR10-en tudok lejátszani, a DV sokkal látványosabb.

    A másik is érdekes:

    A TV új kora óta ezzel a hibaüzenettel írja tele hibalistát, már több tucat van ugyanebből.

    A Hisense / Gorenje support először ezzel próbált lerázni:

    Kérjük, először USB-n keresztüli firmware-frissítéssel próbálja kijavítani az eszközön leírt tünetet.

    A kész N0112 fájlt letöltheti számítógépére az alábbi linkről:

    Ezután másolja a .bin fájlt egy üres USB-memória főkönyvtárába (legfeljebb 4 GB és FAT-32 fájlrendszerrel formázva).

    Sorrend:

    Távolítson el minden csatlakoztatott eszközt (fejhallgató, soundbar, külső vevőkészülék stb.).

    Húzza ki a tápcsatlakozót, majd helyezze be az USB -pendrive -ot a fájllal az egyik USB 2.0 -aljzatba. Az esetlegesen meglévő USB 3.0 foglalat (kék műanyag nyelv) nem használható erre.

    A frissítés elindításához nyomja meg és tartsa lenyomva a távirányító piros készenléti gombját, csatlakoztassa újra a hálózati csatlakozót, és várja meg, amíg a "Szoftverfrissítés" üzenet megjelenik.

    **************************************************
    Vigyázat! A frissítés akár 15 percet is igénybe vehet!
    Ha a frissítés nem indul el, húzza ki az USB -t, és nevezze át a fájlt az usb_MICALIDVB6886_U4.bin fájlból MstarUpgrade.bin -re.
    Ha a frissítés nem indul el, húzza ki az USB -t, és nevezze át a fájlt az usb_EA5600H1.pkg fájlból a upgrade_loader.pkg fájlba.
    A frissítés után az eszköz újraindul, és eltávolíthatja az USB -t.
    Végül a készüléket vissza kell állítani a "Támogatás" menüben a "Gyári beállítások visszaállítása" menüpont használatával. Kérjük, vegye figyelembe, hogy minden beállítás elveszik.
    Ha a frissítés nem oldja meg a problémát, lépjen kapcsolatba ügyfélszolgálatunkkal.

    Erre nem voltam hajlandó, mivel nem egyértelmű a leírás, többféleképpen kell próbálkozni, egyáltalán nem egyértelmű számomra a végkifejletet (nem akarok téglát csinálni belőle).

    Ezután továbbították a hibát a szervizhez (Samsung ?), akik első körben kijöttek volna helybe, aztán inkább elvitték volna a TV-t egy SW frissítéshez. Mivel nincs meg a doboz, illetve nem bízok benne, hogy sérülésmentesen le tudják bonyolítani a szállítást, ezért ezt nem kértem. Az ügy itt meg is állt, ki nem jönnek, én meg oda nem adom a TV-t egy SW frissítéshez.

    Tudja valaki mi ez a hiba? Ti mit csinálnátok?

    Köszi.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák