Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SunMount3r

    Topikgazda

    válasz mtamasl #3021 üzenetére

    Alap dolog amit szoktak ajánlani, hogy a spéci képjavítókat mindig kapcsoljuk ki. TV-n nekem is ez volt az első és a Himedia-n is ez lesz (mivel még az 1.0.7-es fw-en vagyok ez nem megy teljesen). Viszont néha nézek régebbi SD/DVD anyagokat is, amikor viszont nem árt némi Noise reduction-t rápiszkálni az Imprex-ben, csodát nem tesz, de jelentősen csökkenti a ziziséget és finomítja az éleket is (legutóbb a Surda volt ilyen :D ) és mivel nincs túl sok részlet az ilyen anyagokban, ezért elmosni sem nagyon fogja őket.

    De kinek így, kinek úgy, van aki szeret az Imprex-el is játszani, egyénileg belőni stb. Van aki meg a 100% "natív" képre esküszik. Engem pl. a már ismert sorozatoknál zavar, hogy elmossa a finom részleteket, ugyanakkor néha még ezekre sem árt egy kis film-grain csökkentés. Ez az 1.0.5-ös fw-ig elfogadható kompromisszummal volt megoldva és relatíve jól skálázható volt az Imprex (be tudtam lőni, hogy csökkentse a grain-t, de a részleteket még ne mossa el), az 1.0.7-esre ez felborult, kíváncsi vagyok milyen az 1.0.9-ben.

Új hozzászólás Aktív témák