Hirdetés

Aktív témák

  • lasszussz

    csendes tag

    Kedves fórumozók!
    A segítségetekre lenne szükségem. Fényképeket készítettem egy canon SX30-sal egy 32gb-os kártyára. Menet közben visszanéztem őket, minden rendben volt, aztán később, amikor visszalapoztam a képeket, már csak az azonosíthatatlan fájl feliratot találtam. Amikor a memóriakártyáról átmásoltam a gépre őket, megnéztem a tulajdonságokat, de mindegyiknél csak az volt, hogy mekkora méretű, és hogy milyen fájlformátumban van(tif).
    Hogyan lehet elővarázsolni a képeket, ill. mi lehet a baj? Egyáltalán nem értek hozzá, tehát abszolút amatőr vagyok, de azt gondolom, hogy a kártyával lehet vmi baj, mert azóta másik kártyát használok, és minden rendben.
    Tehát mégegyszer a kérdés: Szerintetek van-e esély, hogy mégegyszer láthassam a képeket, és hogyan?
    Köszönöm előre is a hasznos válaszokat:-)))

  • Ndruu

    MODERÁTOR

    válasz lasszussz #1 üzenetére

    Valószínűleg javíthatóak a képek.
    Meg lehet próbálni a fájl átnevezését, a kiterjesztés átírását, de legegyszerűbb ha szerzel egy célszoftvert, ami jól eséllyel megmenti a képeidet.
    Ilyen célszoftver például a PixRecovery vagy a Davory. Mindkettőnek van kipróbálható verziója, a PixRecovery még online verzióval is rendelkezik.

    A kérdésnek kár volt külön topikot nyitni. Egy nagy gyűjtőtopikban, mint például ez, sokkal hamarabb választ kaphatsz a kérdésedre.
    Ezt a topikot most bezárom, ha további kérdésed van, kérlek a linkelt topikban tedd fel.

    Sok szerencsét a képek helyreállításához és jó fórumozást!

    Harrrr!!!!

Aktív témák