Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • python1

    veterán

    válasz Ear001 #99131 üzenetére

    Miért kellene Intel alapú Nas, azon túl, hogy tényleg kisebb energiával beéri?
    Egyébként intel alapokra építkezve fillérekből kijön egy nas, de kliensgépet tudunk venni már 8e körüli összegért ami ráadásul passzív, én használok kettő ilyet, kb 2-éve mennek, ráakasztva 1-1 4terrás vinyó.

    [ Szerkesztve ]

  • s4tch

    veterán

    válasz Ear001 #99131 üzenetére

    Abból indultam ki, amit hárásó írt. Nekem úgy tűnt, hogy miután eddig roon szerver nélkül használta a Node2i-t, ezért nála nincs szükség őrületes mennyiségű helyi tárhelyre. (Mondjuk ezzel a nassal is lehet klassz fájlszervert csinálni: két nagy 3,5" hdd belülre, raid tükör, és egy külső ssd usb portra, amiről fut a szerver. Így a backup drive abból a rendszerből, amit te vázoltál, nem fér bele, de a raid tükör is elég biztonságos azért ilyen felhasználás mellett. Backupot meg mellé lehet tenni offline-ban, havi manuális mentéssel.) Nálad valóban szükség lenne több rekeszre a nasban, az meg nyomja a költségeket. Egy inteles, 4 gigás, 4 rekeszes nas nem filléres tétel sajnos. Amúgy a linkelt, viszonylag megfizethető nas intel procis ;) Sokan használják roon core futtatására, és bár a roon fórumon vannak vele problémák, utólag a legtöbbet megoldják.

    A mac mini ehhez szerintem félmegoldás, kezdve azzal, hogy a 2,5" hdd-k drágábbak fajlagosan, valamint elveszted a tükrözés lehetőségét. Ja, és többet fogyaszt. Viszont jó sok másra is, pl. simán lehet belőle htpc, vagy akár teljes értékű desktop a lakás bármely pontján.

    Nekem a HP Microserver család is szimpatikus. Eleve szervernek tervezték, használtan simán megfizethető, csak a hűtését kell tuningolni kicsit valami csendesebbre.

    A szerver, kliens felállás lenne az ideális valóban. Pl. hárásónál: szerver nas, kliens N2i ;]

Új hozzászólás Aktív témák