Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • perempe

    addikt

    válasz dgyuri0123 #90500 üzenetére

    én ráálltam a komolyra, ezek után D. Krall és legtöbb társa ötlettelen, hiába jó a produkció.

    ha vki miskolci, akkor ajánlom a karmester vizsgakoncerteket 6-án[link] és 7-én[link], elég egy regisztráció.

    dgyuri0123:
    tegnap pont a Concerto Budapest koncertjén voltam a Zeneakadémián. a Müpa jóval nagyobb, a hang is elveszik, amire kiváló példa a Zsoltárszimfónia (kórusa), amit a Müpában is hallottam februárban (BFZ), ill. egy hete a Nemzetivel.

    [ Szerkesztve ]

    * Brahms: 4. szimfónia *

  • #92251648

    törölt tag

    válasz dgyuri0123 #90500 üzenetére

    "Csak reméltem, hogy otthon nem ez a "kép" fogad, amely kétségemre rá is erősített a szalonban az eladó, mondván: "ez stúdió hangfal, mint a neve alapján is tudni lehet, tehát sosem lesz nagy tere, inkább a pontosság jellemző rá"

    Melyik stúdióban használnak ilyen hangsugárzót? :) Kicsit elmélázhatunk azon, hogy a stúdióban alkalmazott hangdobozoknak "sosem lesz nagy tere, inkább a pontosság jellemző rájuk", akkor a felvételek készítésekor mégis miként állítják be a térhatást?

    "Egy jó koncertteremben nincsenek visszaverődések."

    A koncerttermekben sokkal több visszaverődés jön létre, mint otthon a szobádban. Az általad említett Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem nagytermének akusztikájáról részletes dokumentáció jelent meg a pár évvel ezelőtti felújításkor. Abban szépen le van írva, az utózengést milyen értékre igyekeztek és tudták beállítani az átalakítással. Egyáltalán nem a nulla érték volt a cél, butaság is lett volna. Az akusztikus hangszerek eleve úgy vannak kitalálva, hogy a terem rásegít a hangjukra. Visszaverődések nélküli akusztikai térben szerintem nem tudnál végigülni egy koncertet, mert nagyon kellemetlen érzés ilyen helyiségben lenni.

    "Ott nincs semmilyen visszaverődés a falakról. Még soha nem halottam fantom háttér hangokat sehonnan sem, pedig érzékeny vagyok az ilyesmire."

    Biztosíthatlak róla, hogy minden irányból hallasz visszavert hangokat, de a szemből érkező direkt hang relatív erőssége, illetve a látvány azt mondatja az agyaddal, hogy csak szemből hallod a műsort. Ha van kedved hozzá, legközelebb koncert közben néhány pillanatra tedd a két tenyeredet a füleid mögé, azaz árnyékold be őket hátulról, aztán tedd le a kezeidet! Ha nem hallasz különbséget, akkor igazad van. :)

Új hozzászólás Aktív témák