Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emvy

    nagyúr

    válasz dgyuri0123 #82904 üzenetére

    Amit AMDFan mond az szerintem az, hogy 2018-ban 20 kHz alatti jelek szinte tokeletes atvitele semmilyen problemat nem kellene hogy okozzon (es nem is okoz). Tehat ha a DAC-nak karaktere van, akkor annak sulyos muszaki hibaja van.

    while (!sleep) sheep++;

  • bkercso

    nagyúr

    válasz dgyuri0123 #82904 üzenetére

    Pl. lineris regulátor. Mondjuk 3,3V a digit áramköröknek. Ezt megrántod egy jó kis 300MHz-es kapcsolási felfutóéllel, és szépen 100kHz körül zenél. Ez hallható intermodulációt is okozhat a mintavételezési frekvenciával. Sok DAC-tervező a mai napig nem ismeri a ferrit bead-et.

    Az sem közismert, hogy a fóliakondik ugyan szép pirosak és nagyok, ámde 3MHz-nél végük. Míg a kerámia 20-100MHz-ig is kapacitív lehet, ha közel tesszük a chiphez.

    A múltkor láttam egy elektronikai cikket, amolyan villamosmérnököknek szólót, és a táphidegítés impedanciáját vizsgálták benne különböző dampingolásoknál. Érdekes módon a regulátor felől nézve, és nem a fogyasztó felől... :W

    Másik érdekesség, hogy gusztustalanul igénytelen módon épített kínai jelalakgenerátor teljesen szép, 0,1%-os torzítású periodikus jeleket ad. Zenét nem hallgatnék rajta: 8 bites DAC, táphidegítés nélküli TL072 stb.

    emvy: Igen, ezt mondja, erre reagálunk.
    A sejteknek meg rákosnak nem kellene lenniük. Ha a rossz DAC-ok is halált okoznának, azokat is jobban kutatnák. És talán ugyan úgy nem értenénk őket ennek ellenére sem, mint a rákot.

    [ Szerkesztve ]

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

Új hozzászólás Aktív témák