Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KisTücsök

    addikt

    válasz #71562240 #40325 üzenetére

    Igen, de eddig zenénél pont ezért is nem nagyon tapasztaltam. Vagy ha normális lenne a szoba akusztikája, biztos meghallanám a különbséget, de úgy kimondottan most nem zavar. Viszont filmeknél (ahol ugye a sub rásegít) egy-egy durvább robbanásnál nagyon zavaró. Persze még így is sokkal jobb, mint az előző 4,2x4,2-es szobában.

    A szoba végén az egyik falon van egy ablak, a másikon meg egy ablakos ajtó. Ezekkel kéne elsősorban kezdenem valamit. Valami vastag függőnyre gontoltam.

    A két fal ürességét is szerintem ezzel meglehetne oldani. Tehát, kb 1.5-2 méterre egymástól lelógatni valami vastagabb függönyt két oldalt. Szét is nézek, milyen árak vannak, de előre félek.

    [ Szerkesztve ]

  • Festina86

    tag

    válasz #71562240 #40325 üzenetére

    Köszönöm a válaszod, és elnézést a bugyuta kérdésekért.

    Én a harmadik utat választanám a kiegyenlített lánc elméletét. Nem akarok ágyúval verébre lőni, de azt sem akarom, hogy valamelyik részegység visszafogja a másikat. Házimozival kapcsolatban hallottam egy olyan ökölszabályt, amely szerint egy kiegyenlített láncban a hangfalakra(5.0-ra) elköltött pénz kb. 50%-át érdemes hm erősítőre költeni, és 10-15% pedig a kábelekre. Arra gondoltam hátha sztereóra is fellehet állítani ilyen képletet. Jó tudni, hogy nem egy válogatós hangfal ez a Canton. A csöves erősítőket most még kihagynám. Próbálok tapasztalatokat szerezni, csak sajnos Sopronban lakom, és itt nincs egyetlen hi-fi-vel foglalkozó bolt sem, és az ismerőseim körében sem foglalkozik ilyen szinten senki ezzel. Vásárlás előtt persze mindenképpen meghallgatom az adott készüléket, de arra nem látok esélyt, hogy 5-10 készüléket saját környezetben próbálhassak ki. Ezért próbálom szűkíteni a kört.
    Első körön ezt a párost néztem ki, csak időközben a cd lejátszó elkelt.
    [link]
    Szerinted ez milyen lenne? A Rotel nekem szimpatikus márka.

Új hozzászólás Aktív témák