Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Iomega #32979 üzenetére

    Én nem akarom az SR7000-et propagálni, mert még nem hallgattam, de még egyszer rávilágítanék arra, amit andorra mond, illetve ahogy (szerintem hibásan) kezeled a két erősítő összehasonlítását. Ez összefügg a velem folytatott privát levelezéseddel, ezért utólagos engedelmeddel idéznék abból (a semleges téma miatt úgy gondolom, ezzel nem követek el indiszkréciót, de ha mégis így éreznéd, akkor elnézést kérek). Úgy gondolom, a tartalom közérdekű.
    Tehát ezt írtad egyebek mellett:

    "(...) Viszont az SR7000, és a PM 7000 között azért van némi különbség hangzás terén, ami a sztereó részét illeti. Mivel hasonló korból való a két erősítő, és még a kategórián belüli szintek is mondhatni megegyeznek, így a PM7000 nem csak elméletileg, hanem gyakorlatilag is szebben szól, gondolom én. És én ezt fejtettem ki Andorra fórumtársnak, mivel ő azzal rukkolt elő, hogy egy régebbi csúcs, vagy közel csúcskategóriás HM erősítő szólhat szebben sztereóban is, mint egy korábbi nem csúcs kategóriás sztereó erősítő. Én ezt a nézetét osztottam is. Csak sajnos a jelen esetben nem beszélhetünk óriási különbségről, ami az SR7000, és a PM7000 között van, mivel hasonló kategóriában foglal helyet a két modell, mondhatni azonos korszakból. Tehát ezért feltételezem, hogy szebben szól a PM7000, és ez egyáltalán nem alaptalan, szerintem."

    Szerintem ott téves a gondolatmented, hogy nem veszed figyelembe, hogy a két erősítő egy korosztályba és egy kategóriába tartozása jelen esetben azt jelenti, hogy a PM7000 egy 100ezer forintos erősítő, az SR7000 pedig egy egyértelműen 200ezer forint feletti árú erősítő!!! Tehát több mint kétszeres árkülönbség van, ráadásul, mint arról szó volt, más gyártókhoz képest a Marantz arányosan nagyobb figyelmet szentel annak, hogy a házimozi erősítői sztereóban is jól szóljanak, tehát a Marantz házimozi erősítők általában szebben szólnak sztereóban, mint más gyártók hasonló kategóriájú házimozi erősítői. Ennek fényében én azt valószínűsíteném (hangsúlyozom, csak valószínűsítem), hogy az SR7000 szól olyan jól sztereóban, mint a PM7000. Márpedig, ha igaz, hogy sztereóban szól olyan jól a 200ezer feletti árú SR7000, mint a 100ezer forintos PM7000 akkor nem lehet kérdéses a választás annak fényében, hogy mindegyiket meg lehet kapni 40-50ezer forintért, tehát ma, használtan azonos árban kapható a több mint kétszer drágább erősítő a kevesebb mint kétszer annyiba kerülővel.
    Még egyszer mondom, nekem sem ingem, se gatyám egyik erősítő se.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák