Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wm2

    őstag

    válasz Dißnäëß #111795 üzenetére

    Én arra gondoltam, hogy milyen egy vinyl mentés pl. egy ilyennel. De amikor a CD bejött, sok stúdió nem kukázta azonnal a DAT-ot. Volt rá okuk bőven. Ehhez azonban hozzátartozik, hogy attól, hogy valami még ilyen vagy olyan formátumban van, nem biztos, hogy az egyenlő a jó minőséggel is. Legyen az vinyl, DAT vagy CD. Pl. mikor valaki meglátja, hogy "flac, ó ez csak jó lehet!" Nem. Mivel, milyen paraméterekkel digitalizálták? Különféle konténerekbe pakolgathatták már az évek alatt agyonkompresszálva. Az online bótok tudnának erről beszélni. Nagy biznisz, közben a háttérben meg megy az átverés. Nagyon is sok előnye volt a DAT-nak csak mennie kellett. A tárolás itt sem a legjobb volt valóban. Ám ha megsérült a szalag, kivágták azt a részt és nem kellett kidobni, mint a CD-t. A Sony SDT-9000 DDS3 volt például egy olyan ketyere, amivel bit pontos másolatot lehetett csinálni DAT-ról PC-re, AD/DA átalakítás nélkül. De én ezekhez nem értek. Néhány beszélgetés eredményeként eszembe jutott. Eszem ágában sincs sem CD-zni, sem kazettázni. :)

    [ Szerkesztve ]

    Ozora <3

Új hozzászólás Aktív témák