Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TeebyKay

    őstag

    Sziasztok!

    Sose foglalkoztam komolyabban a különböző kép és hang technológiákkal, de most, hogy vannak megfelelő eszközeim és érdekelne hogyan tudom a legtöbbet kihozni belőlük, kicsit elvesztem a beállításokban és formátumokban. A kérdéseimen felül is bármilyen tippet szívesen fogadok.

    Setup:
    TV: Samsung UE55TU7102
    Médiabox: Fire TV Stick 4k - Kodi - Plex addon (valamelyik fork)
    NAS: Qnap TS-233 - Plex szerver
    Hangfal: Edifier R1280DB - optikai csatlakozóval a TV-hez
    Router: Telekom Technicolor FGA2233 (állítólag wifi6)

    1, Wifi vagy LAN:
    A TV (bár ez kevésbé lényeges gondolom) és a Firestick is Wifin keresztül csatlakozik a hálózathoz. Elég kell ez legyen a 4k hdr videók kiszolgálására? (amikor valami szűk keresztmetszet volt annál azt hiszem valami formátum talán open matte miatt a plex szerver valami dekódolást végzett és nem a kliens, ennek szerintem nincs köze a wifihez)

    2, Formátumok:
    Dolby Atmos h265 vs dv hdr. Az új dűne film kapcsán találtam ezt a két formátumot, de nem csak ez a kettő érdekelne, hanem a többi gyakran előforduló is. Mi a különbség? Mik a gyakori hang és kép formátumok? (ha jól olvastam a h265 egy majdnem veszteségmentes tömörítés) Milyen formátumokat kell keresni, miket kerülni?

    3, Beállítások:
    Milyen beállításokat érdemes megtennem a TV-n, a plex szerveren és KODI-ban, hogy mindig megfelelő formátumban, megfelelő hangminőségben játszák le a média tartalmakat? Alapértelmezetten megtalálják ezek az eszközök, hogy HDR-t kell-e lejátszani, Dolby dv audiósáv van, stb?

    4, Hangfal távirányítás optikai csaltkozáson:
    Kicsit eltér a fentebbiektől, de nem sikerült megoldást találnom rá, hogy a hangfalat optikai csatlakozón keresztül a TV távirányítójával hangerő szabályozzam, hanem a sajátjával kell, ami pedig nem ad visszajelzést a hangerő szintről. Apró kellemetlenség, de hátha tud valaki jó ötletet adni.

    Köszönöm annak aki elolvasta és aki megpróbáld segíteni :R

    [ Szerkesztve ]

  • TeebyKay

    őstag

    válasz PuMbA #33999 üzenetére

    Köszi a válaszokat!

    1, Rontja a képélményt ha HDR-t tartalmazó filmet töltök le, vagy egyszerűen csak pazarlom a tárhelyet de igazi hatása nem lesz?
    Ekkora képátlónál már látható a 4k és az fhd filmek között a különbség (pedig én nem vagyok sasszemű, 360p sorozatokat is simán elnézek rajta), vagy valami más technológia miatt szebbek a 4k-s filmek nem a felbontás miatt?

    2, Köszi, de ebből még nem tudom pontosan mikre kell figyelnem. Vagy akkor pont az a lényeg, hogy minél kevesebb dolog legyen rajta? DD+, 5.1, 7.1, DV ezek mind feleslegesek nekem? (ha már csak a hangot nézzük)

    3, A többi szoftveren nem kell állítani, vagy abban nem vagy járatos?

    4, Köszi, csak pár helyen írták, hogy különböző DAC-okat sikerült TV távirányítóval kezelniük, meg van is az univerzális távirányító beállításánál optikai bemenet amit meg lehet adni, szóval van amit tud kezelni opatikain, de valószínűleg ezt nem.

  • TeebyKay

    őstag

    válasz SunMount3r #34001 üzenetére

    Köszi a választ. A sima Kodit használom szerintem. A plex addont mindenképpen szeretném megtartani, sokkal kézenfekvőbb, átláthatóbb és dizájnosabb a felülete (mind egyedi preferencia természetesen). A Kodi egyik verzió váltásakor amit a Plex csapat nem követett le egy ideig a Kodit kellett használnom és nagyon kellemetlen volt, aztán megtaláltam ezt a forkot és azóta ezt használom teljes megelégedéssel. A Plex szerver is rendkívül sok okos funkcióval bír, amik lehet a Kodiból is kihozhatóak, de minek erőltessek valamit amit nem szeretek mikor ez tökéletesen bevált.

    A fórum topicot meg a wikit átnézem, köszi.

    Szerintem 1st gen, mert bár egy egységes összefoglalót sehol nem találtam a különböző kiadásokról meg generációkról csak egy halom ellentmondásosat, de ha az igaz, hogy a 2nd gen 2023-ban jött ki, akkor az én lassan 4 éves stickem biztos nem az.

    Ez a PCM téma rémlik, mintha a hangfal beüzemelésekor ilyesmit beállítottam volna, de mindenképp átnézem mégegyszer

  • TeebyKay

    őstag

    válasz PuMbA #34002 üzenetére

    Köszi, akkor a HDR-t gyakorlatilag csak akkor fogom látni, ha HDR10 típusú filmet töltök le? Anno mikor ezt a tv-t ajánlották a fórumba, akkor ez volt a hdr belépőszintje, voltak ennél olcsóbb tv-k is. De hát telnek az évek, mostanra úgy tűnik már nem tartozik ebbe a kategóriába, ami egyébként nem is probléma, nem használom ki ezt a funkcionalitást (észre se vettem eddig, hogy van vagy nincs).

  • TeebyKay

    őstag

    válasz PuMbA #34006 üzenetére

    Köszi én ezt elfogadom, az én igényeimhez egyébként ez is bőven elég :R Azért sima képet a 25 éves képcsöves is tud adni szüleimnél, ez mégse ugyan az, de nyilván akinek felső kategóriás eszközei vannak annak ez lehet csak "sima kép".

Új hozzászólás Aktív témák