Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BB9360

    aktív tag

    Üdv!
    Segítséget kérek.
    Van egy Electrolux/AEG Santo 80408-KG kombi hűtőnk, ami SN/T klímaosztályos, azaz 10-43 °C közötti működésre alkalmas. 16. éve használjuk, nem a kedvenc, de működik.
    Először tavaly fordult elő, hogy a fagyasztó rész felmelegedett. Hiába kapcsoltam alacsonyabb hőmérsékletre, nem segített. Kihúztam a hűtőt is a helyéről, meg a csatlakozót is a konnektorból, ventillátorral hűtöttem a hátulját, majd vissza. Helyreállt, bár nem értettem. Az igaz, hogy itthon akkor meleg volt (kb. 27 °C), azt a falat is sütötte a Nap, de ilyen körülmények addig is voltak. A hűtő nem beépíthető, de köré van építve a konyhabútor, de felette van hagyva szellőző.
    Azóta rendben volt, egészen tegnapig. Amikor hazaértünk, csipogott és -7 fokot mutatott a fagyasztó hőmérsékletére (-18 °C-ra van állítva). Áramtalanítás után elindult, le is ment -29 kijelzett fokig. Most újra -18-at mutat, ez van beállítva, de betettem az időjárás állomás külső érzékelőjét, ami órák óta -22 fok körüli értéket jelez.

    Van valami javaslat, hogy mit kellene tenni azon kívűl, hogy hívjak egy szerelőt?

    Köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák