Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stigma

    addikt

    válasz Gabesz87 #6358 üzenetére

    Hi, hát ahogy az ember korosodik, egyre jobban nincs kedve vesződni dolgokkal szerintem.
    DS220+ jó lehet Syno topicban vagy a milyen NAS-t vegye topicban szívesen segítenek.
    SSD cache-t passzolom, virtualizációs 2 magos gépen nem erőltetném szerintem :DDD
    RAM-al kapcsolatban is segítenek neked, mert sima notiramot is tudsz majd beletenni nem kötelező syno modul-t.

    Én azért építettem NAS-t, mert volt időm szórakozni vele, nem kellett minden egyszerre , illetve eléggé meghaladta az ingerküszöbömet a DS920+, amit szerettem volna venni.
    Ha "low budget"-ből kellene építened, azt mondom akkor DIY NAS, különben vegyél egy rendeset és évekre le vagy tudva.
    Én nekem van egy lehet "hülye gondolkodásom", de ha veszek egy NAS-t inkább egy picit jobbat, mint egy alapot, mert rövid időn belül jönnek még plusz igények amik miatt már jobban járok vele. pl.: 2 vs 4 rekeszes vagy ha újabb erőforrásigényes dolgot akarok akkor nehogy újat kelljen venni.
    Csak egy példa, és remélem nem szemetelek a topicba. :DDD
    Plex, letöltés, kép/videomegosztó, akkor már egy kis reklámszűrőt is használnék(PiHole/Adguard) és mi van ha írtad hogy költözöl és kamerákat is szerelnél , akkor már ahhoz egy DS220+ lehet kevés lenne. De ez csak egy eszmefuttatás :D

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • Vektor77

    tag

    válasz Gabesz87 #6358 üzenetére

    Ha nem értesz a szereléshez és a telepítéshez akkor vegyél egy Synot vagy Qnapot, bár ezek ára szerintem jócskán túlárazott. Az OMV mint rendszer tényleg nagyon jó, kezelhető, magyar és bármilyen vackon is elmegy, de az okosságok telepítéséhez dockerben érteni kell. Ha nincsenek ilyen ambícióid akkor tényleg vegyél gyárit.

Új hozzászólás Aktív témák