Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • shalafi66

    veterán

    válasz mpierre #25776 üzenetére

    Hogy készült az a hangváltó? :) Ismerős a B4N régről, de elég vegyesek a tulajdonságai. Mi lesz belőle?

    (#25777) Dißnäëß
    :) Az újak már nem tudják a zöld habszél létezését (tényleg, nem bomlott még el?), ez még a második nekifutás volt Somogyinak, kb. Vagy a harmadik, ha a legelső verziót is hozzávesszük. Most attól, hogy bordázott a membrán, olyan nagyon nem lesz megerősítve. :)

    [ Szerkesztve ]

    12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

  • bkercso

    nagyúr

    válasz mpierre #25776 üzenetére

    Youtube-ról megtanulod. :)
    A lényeg, hogy ólmos 60/40-es ónt vegyél (kék címkés, nem a zöld), amiben van gyanta is, a pákád legyen 50-60W körüli (min. 50W), és vedd kb. 320-340 C-ra. Kb. 3-5s-ig melegitsd az alkatrészlábat, miközben/miután nekinyomod az ónt, hogy biztosan benedvesítse, ne csak úgy nézzen ki!

    [ Szerkesztve ]

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz mpierre #25776 üzenetére

    Urak, ne civakodjunk már :N Vannak köztünk nagyon máshogy viselkedő-gondolkodó emberek (én sem látom magam kívülről 100-asnak) :) .. fogadjuk el a véleményeltérést.

    .. de azért poénból ránéztem én erre a HiVi M6N-re, hátha tényeket is látunk. Persze mindig kérdőjel, melyik gyártó mekkorát füllent az adatlapokon melyik értékkel, de induljunk ki jóindulatúan abból, hogy a valóságot látjuk, max annyi, hogy gagyi gyártónál így is mellé lövünk, jobb gyártónál csak kevésbé lövünk mellé.. :D

    1. Parts Express (gugli találat, bár én is szeretem ezt a beszerzési forrást) : 8KHz-ig ajánlja csak. Mondjuk szerintem nekik is bilibe lóg a kezük, amikor ilyet kitesznek a hangszóró náluk lévő adatai mellé.. (ez nem gyári ajánlás, ha jól látom). Tehát egy 9KHz szóba se jönne, notch-olni ott annyi, mint 2-hetes halottnak a svéd masszázs, mert fáj a háta.

    2. Megnézve a frekimenetét itt, én elég nagy kacifántot látok 1KHz felett. De nézzetek rá Ti is:

    ...- 1KHz-ig egy elfogadható, ennyiből szemre 88dB körüli érzékenységű hangszórónk van, szép egyenes frekimenettel (persze ebben is lehet kerekítés, tekintsünk el tőle) valameddig. Konkrétan 1K-ig ..

    ...- 1KHz-nél hirtelen vagy 94dB-re ugrunk, ami minimum +6dB eltérés felfele, itt "behangosodik" a kütyü (szubjekítven kb. így lehet megélni, máshogy fogalmazva itt negyedennyi teljesítményen kellene hajtani recept szerint, de nyilván ilyen nincs (kivéve DSP/EQ korrekció) szóval persze, hogy kiemel..)

    ...- 2.5 KHz-nél elindul megint felfele, 98dB-ig

    ...- 3KHz-nél hatalmas púp, itt a 30°-os szögből nézett frekimenetnek már amúgyis búcsút inthetünk, akkorát szakad ( -> sztereo kép smafu? A párja a másik oldalt ugyanezt produkálná és a sztereo képalkotásban főleg pont a középmagas szekció vesz részt)

    ...- 3KHz felett a tengelyen mért hangnyomás 4K-ra normalizálódik a kiindulási értékek körülre..

    ...- majd 5 K-nál indul egy kis "érzéketlenségi" völgy..

    ...- amiből ismét felmegyünk a Himalájára 8K körül és ez csúcsosodik 9K-nál, azután pedig minden felejtő, ahogy kinéz.

    Ezt normális mélyközépként használva szerintem nem csak 9K-nál kellene itt notch-olni, de jócskán még pár frekin. Igen-igen kacifántos történet lenne először csillapítani (lehozni) 88dB körülre mindent, 1KHz felett, de a 3KHz-es púp (annyival kevesebb értéken) ugyanúgy ott marad, azzal is kezdeni valamit.. ááhhh.. :(

    A
    Ez a hangszóró úgy mélyközép, hogy vagy közepes meredekségű szűrővel már lőni le 500Hz körültől, vagy meredekebb vágású szűrővel kicsit lehet még engedni rá többet, de sokkal többet nem és így is kompromisszumos, hogy milyen magassugárzó (2 út esetén) bír lemenni eddig a keresztezési frekiig.

    B
    Ugyanez, csak kapjon egy csillapítást 1KHz-től felfele és akkor a 3KHz-es púp előttig saccra 1.5KHz-ig keresztezhető, de én nem nagyon játszanék vele, néznék mást.

    C
    "Mélyre" használni és 500Hz körültől átkeresztezni egy szélessávúra, ami elboldogul a maradék frekikkel. Vagy egy pici háromutasban még rá lehet biggyeszteni egy selyem dómot, szalagot, akármit magas frekiken, ízlés dolga...

    Örültök, vagy sem, ez legyen magánügy (légyszi ne utáljatok most :D ) de objektíven elnézve az adatokat, shalafi66-nak most igaza van.

    Minimum annyira, mint Besenyő IV Istvánnak :D

    [ Szerkesztve ]

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Új hozzászólás Aktív témák