Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dqdb

    nagyúr

    válasz hoffman_ #19173 üzenetére

    CPU_FAN
    1 GND
    2 CPU FAN PWR
    3 CPU FAN IN
    4 CPU FAN PWM

    Ide tehetsz 3 és 4 pines ventilátort is. Ez egy valódi PWM-es csatlakozó (lásd 4-es pin), amely képes feszültség alapú szabályozásra is (a 2-es pinre nem fix +12 voltot ad), így a 3 pines ventilátort sem maximumon hajtja. Azt nem tudom, hogy ezt a BIOS-ban be kell-e állítani vagy automatikusan kitalálja. PWM, teljesen fekete alaplap, adja magát egy jó PWM-es teljesen fekete ventilátor, mint az Akasa Apache Black :P

    CHA_FAN
    1 GND
    2 CPU FAN PWR
    3 CPU FAN IN
    4 +5 V

    Ide is tehetsz 3 és 4 pines ventilátort is, de az utóbbit nem annyira ajánlom. Ez egy fizikailag 4 pines, bekötését nézve 3 pines csatlakozó, amely feszültség alapú szabályozásra képes csak. Elvileg tudja ez is szabályozni a 4 pines ventilátorokat a feszültség csökkentésével, de ha lehet, nem olyat tennék rá.

    Azt a Corsair ventilátort nem ismerem, de a topikot követem, az alapján írtam, amit írtam, keress rá. És úgy is, hogy a C-t K-ra, az ai-t za-ra cseréled :DDD

    a gamer címke miatt ne tessék savazni, ez volt az egyetlen lap 30k alatt, ami tényleg fekete
    A gamer címke miatt nem savazlak, mert amelyik alaplap manapság nem teljesen fapad, arra a gamer jelzőt aggatják. Kellene SPDIF? Gamer lapban van. Kellene több ventilátorszabályozó? Gamer lapban van. De amiatt, hogy azért választottad ezt a lapot, mert teljesen fekete, adnám H2SO4-et ;]

    -Solt-: a CPU_FAN kizárólag PWM-es ventilátorokat tud szabályozni, a SYS_FANx pedig hasonló, mint hoffman_-nál a CHA_FAN. Szóval nem érdemes PWM-es ventilátorokat venni SYS_FANx-ra (abban az esetben csak, ha tudod, hogy pár hónapon belül olyan alaplapra váltasz, amelyiknél a SYS_FANx csatlakozók is PWM-esek lesznek, egyébként felesleges pénzkidobás és nyűg is lehet belőle).

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Új hozzászólás Aktív témák