Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BlacKSouL

    addikt

    válasz ngb #700 üzenetére

    Mivel nem nagyon vagyunk egyformák, én például hajlandó vagyok nagyobb összeget is áldozni akár egy ventiért is, ha már egyszer rászánom magam a vásárlásra, és akkor tudom, hogy akár gépcsere esetén is át tudom menteni az adott cuccost az újba, mert időben akár a gépet is túléli. Tehát ha halk, relatíve jó hatékonyságú ventit szeretnék, akkor valamelyik spec. csapágyazásút venném, vagy a hagyományosak közül azt, amelyik minőségibb kivitelezésű, és ezt arányosan általában az ár jelzi. Előbbire Papst N2GLE, utóbbira Noiseblocker S1 a 80 millisben. 92-esben speckó csapágyas megint a Papst, de ebből egy nagyon kis légszállítású, illetve egy nagyobb, de hangosabb van, tartósságuk továbbra is megkérdőjelezhetetlen, hagyományosból esetleg YS-Tech 129225 LB-N. Ez utóbbi 2500HUF, a többi 3k vagy fölötte van. Vagyis drágák, de tartósak. Ha most veszel egyet 2k-ért, és másfél év múlva cserélheted mert kikopik, akkor már 4k ugrott, míg egyszer kiadsz érte 3k-t, és 3-4 évig tuti kitart.

    Ja, de a cél határozza meg a tartóssági igényt is, én pl azért vettem viszonylag egyszerű csúszócsapágyast a tápomba, mert az a modell míg ki nem kopik elég csendes, de nem hiszem hogy olyan sokáig megmarad ez a tápom, hogy addig kikopjon, hiába csúszó, míg a 12-es házhűtőm S-Flex, mert azt megtartom akármi lesz is, és tuti sokáig kitart.

    [Szerkesztve]

    Aláírás (nem kötelező megadni)

Új hozzászólás Aktív témák