Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Woodslave #75878 üzenetére

    Abban igaza van hogy a glikogén raktárak számítanak... azokat kell feltölteni, csak arra kell gondolni hogy közvetlen edzés előtt ez nem történik meg olyan gyorsan mint gondoljuk... illetve ha fel vannak már töltve akkor felesleges enni, mert a magas vércukor tényleg csak hátráltat (bekómázol stb), utána meg a magas inzulin + edzés miatt duplán leesik és tényleg megintcsak szarul leszel immár az alacsony miatt.

    Ha nincsennek feltöltve (és nem is eszel semmit előtte ami ch) akkor viszont gyenge fos leszel ugyanúgy és akkor enned kellett volna valamit előtte pár órával. :D
    De a legjobb ha edzés után eszel annyit hogy visszatöltöd tutira (vagyis elég masszív kaját/kalóriát viszel be, pl a következő két étkezés során chból is)... és onnantól már csak szinten kell tartani (lassú ch, vagy semmi ch másnap edzésig)

    [ Szerkesztve ]

    Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

  • Zola007

    veterán

    válasz Woodslave #75878 üzenetére

    én sem azért eszek edzés előtt 2 órával mert erőt ad, mert alapos bemelegítés után diétában is tudok intenzíven edzeni, hanem azért mert éhes leszek edzés közben, ami diszkomfort értést okoz és elvonja a figylelmem az edzéstől
    Adrenalin kapcsán viszont azért ésszel kezelendő a mellékvese kifáradás miatt
    Másrészt viszont ezek az általános kijelentések sem állják meg a helyüket mindenkirw nézve
    Lehet, hogy te neked nem jó egy edzés előtt 2 órával vqló CH bevitel, attól másnak még működhet.

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • kennystyle

    tag

    válasz Woodslave #75878 üzenetére

    Nekem is hasonló a tapasztalatom, próbáltam már a standard "carb backloading"-ot de akkor este edzettem.
    Mi a vélemény a reggeli edzéshez igazításról ? Úgy emlékszem a könyvében azt elég nehéz esetnek tartotta, úgy tűnt azt mégsem írhatja hogy akkor b@szhatod, ezért csak kitalált valamit arra is. :D

    Most heti 5x edzek (+tenisz 1-2x), és mindig reggel. Pl. hétköznap 6:15 kor kelek 7:15-kor már edzek, így előtte persze nem eszek semmit viszont egy turmixot megiszok félig előtte, félig edzés közben. Ez 5g BCAA + 10g glutamin + 5g creatin + 15g vitargo (gondoltam a creatin miatt ártani csak nem árt).
    Edzés után rögtön 30g fehérje (vagy néha protein, mikor melyik van otthon ;] ) + 5g creatin + 20g vitargo.
    Majd fél-1 órával edzés után eszek rendesen, ez úgy 9 - 9:30 fele van. Ezzel együtt 4-5x eszek, mivel diétázok minden kajálás ~30g fehérje, ~30g szénhidrát + legalább 10g zsír, persze zöldség is lehetőleg.
    Így egyelőre 81kg-ról (183cm) 2 hónap alatt lementem 78ra úgy hogy nem csökkent az erő, sőt.
    Persze így is szar vagyok, de azért a korábbiakhoz képest érezhető a fejlődés.

    Itt a dilemma az, hogy edzés után kéne nyomni a CH-t. Viszont érzésre meg simán meglennék délutánig vagy akár estig CH nélkül is.

Új hozzászólás Aktív témák