Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fandango

    veterán

    válasz attiati #123768 üzenetére

    Nem vagyok profi, márciusban lesz 2 éve, hogy edzek, saját magamtól, utána olvasa, kitapasztalva amennyire tudtam.

    3. A súlyod most is lehetne ideálisnak mondani, de szerintem 80-82 kiló legyen a cél.
    ----------
    3. legalább 5-6 perc bemelegítés edzős előtt erősen ajánlott, nyújtani dinamikusan edzés előtt, statikusan edzés után
    5. a pihenő időtartama egyénenként eltérő, illetve az edzés intenzitása, a gyakorlatok milyensége nagyban befolyásolja (mennyi ismétlés, hány sorozat) 30 sec-től akár 5 percig is változhat
    6. erre sincs aranyszabály, leggyakoribb a 4*10, 5*8, de ez rengteg dologtól függhet (érdemes kísérletezni vele, és variálni)
    7. szintén egyén és cél függő, mind2 célre vezető, illetve időnként váltogatva is lehet/kell, újra kezdőként 1-2 hónap teljes test ajánlott szerintem
    8. Ezt is variálni kell, illetve attól is függ egy héten mennyit tudsz edzeni, törekedj arra, hogy egy hét alatt minden izomcsoport egyszer meglegyen
    9. hasra lehet akár minden nap
    10. Gyakorisága a céltól függ, mivel tömeget akarsz növelni nem kell túlzásba vinni, sőt... Célszerű edzés végére rakni, de talán a legjobb külön szedni, (én edzés előtt szoktam 10-12 percet emelkedőn tempósan gyalogolni)
    11. Hülyeségnek tartom hogy ezeket kerülni kell, bár én személy szerint jó reggelt gyakorlatot soha nem csináltam, nyak mögött nyomásnál a füled vonalánál lentebb ne nagyon menj a rúd.

    A súlyt mindig úgy válaszd meg, hogy a kivitelezés sose menjen a rovására, és az utolsó pár ismétlés mindig (nagyon) nehéz legyen. A kis mértékű csalásnak is megvan a maga helye és ideje, de azt is okosan kell csinálni.
    A minőség a (súly)mennyiség előtt!

Új hozzászólás Aktív témák