Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kicsipampam

    tag

    válasz Proe20 #8738 üzenetére

    Nem tudok mindenre válaszolni, mert már olyan régen volt. A legfontosabb, hogy kellett hozzá akkoriban hálókártya, amelyet valamelyik PCI aljatba kellett beletenni, de mindenképpen az 5-ös (IRQ) megszakítást kellett hogy használja. Ha nem, akkor másik aljzattal kellett próbálkozni, különben nem indul el. Ennek az 5-ös megszakítást használó kártyának kellett a MAC címe a telepítéshez. Win98-ra lehet, hogy fel lehetett tenni, de nekem sosem sikerült, mert a license generátor akkoriban hibásan futott alatta. Ha viszont volt a gépen egy társ operációs rendszer, NT vagy Win2000 a Win98 mellett akkor, ha oda is telepítetted, akkor kijavította ezt a hibát és Win98 alatt is elindult. A telepítés nem bonyolult dolog, de ha nincs license fájlod vagy hardver kulcsod, akkor szinte reménytelen. Mai modern gépre hogyan teszel fel NT-t, Win2000 vagy Win98-at? Ha már pénzt adtál egy szoftverért és nem is keveset, szerintem tanuld meg, nem olyan nagy feladat, de ez csak az én magánvéleményem, nem bántani akarlak vele.

  • Parson

    addikt

    válasz Proe20 #8738 üzenetére

    Pro/E 2001-ben tudok segiteni (windows xp), ha érdekel, abban kvázi mindent. De amblokk én is azt javaslom, hogy fejlődj te is a szoftverekkel, előnyödre válhat az új szoftver ismerete - igaz, én is szeretem a jól bevált dolgokat, mégis hasznosabb adott időközönként az előrelépdelés.

    [ Szerkesztve ]

    ───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

  • Parson

    addikt

    válasz Proe20 #8745 üzenetére

    Hello,

    Én a Pro/E 20-at nem ismertem, így nincs összehasonlitási alapom, a 2001-gyel kezdődött a komoly pályafutásom (Előtte a sima Wildfire-en tanultam még...). 2001-hez mindenem van, ami kell. Többi privátban ha érdekel.

    SolidWorks 2014-ben vadi új koordinátarendszerre nem lehet illeszteni sem pontot, sem tengelyt, sem sikot??? :Y Milyen gépész rendszer ez? :F

    [ Szerkesztve ]

    ───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

  • Parson

    addikt

    válasz Proe20 #8753 üzenetére

    Hello,

    Nos hogy könnyedén átlássuk a szitut:
    1. én még az egyetemi tanulmányaim során kezdtem el tanulni a Pro/E-t -> saját jegyzeteim vannak (jól olvasható, részletes, szerettek rólam fénymásolni is a többiek)
    2. önszorgalomból szabadidőmben (megfelelő mennyiségű kikapcsolódás mellett persze) is tanulgattam, olvasgattam, ötleteltem, kutatgattam a program lehetőségeit, mert én is ebben a 'designer eszközben' láttam jövőt, fantáziát -> tutorialok, fórumok, esetenként youtube videók (már amennyire akkortájt voltak...)
    3. autóipari cégnél mélyitettem el igazán a tudásom, tudjuk jól, hogy az iskolapéldák, és az élet adta példák között azért van különbség -> pdf-ben jó pár kiadásom van
    4. forgalmazó cégnél (magyar) vett többszöri oktatásokon is részt vettem -> saját jegyzet + adott témához adott vaskos nyomtatott füzeteim vannak + PTC (amerikai) supportokból, konzultációkból vett tudás, konkrét problémák megoldására

    Ilyeténképpen én vásárolni nem vásároltam egy könyvet sem, és nem is igazán kutattam utána 'csóró' :DDD egyetemistaként, és később már mérnökként sem volt rá szükségem, ezért ilyen könyveket nem tudok sajnos javasolni, de tudom hogy vannak a piacon, csak rá kell keresni.

    Nem állitom, hogy az a megoldás a tuti, amit én csináltam, de szerintem egy eszköz használatát valós példákon keresztül lehet megtanulni igazán, ahol elakad az ember, ott pedig szépen utánajár. Mivel az alapjai a rendszernek semmit sem változtak, igy hatalmas különbségbe nem fogsz belefutni, bár tény, hogy több kiadás óta azért többet változott, mint egy-egy kiadásnál, bár ez evidens.

    Akárhogyis, szerintem ha már úgyis megvetted (ahogy korábban irtad) a szoftvert, akkor ne hezitálj, hanem nagylevegő és pár mintapéldával próbáld meg az alapokat áttekinteni magadtól is akár, ha kérdés van, itt is feleteheted, van itt pár Pro/E-s / Creo-s kolléga még, akik örömmel fognak válaszolni rajtam kivül is a felmerülő kérdéseidre.

    Amúgy itt a fórumban is van nagyon sok jó kérdésre sok jó válasz, amikre rá lehet keresni, amik segithetnek, igaz ehhez vissza kell keresni, de ez vele jár.

    Sok sikert hozzá, szerintem jó döntés haladni a korral, még ha óvatos léptekben is. :)

    Megj.: 5 perszen belül érdemes a szerkesztés gombot használni egy adott hsz-nél, és akkro nem születik egy halom, felesleges új hsz.

    [ Szerkesztve ]

    ───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

  • Parson

    addikt

    válasz Proe20 #8756 üzenetére

    1. Azért van a fórum, hogy egymásnak segitsünk, ebben a témában, úgyhogy nyugodtan tegyél fel kérdéseket, a legrosszabb, ami megtörténhet, hogy nem kapsz rá választ, hanem neked magadnak kell utánajárnod. Szóval hiába profi itt vki, mindenki nulláról kezdte egykor, és segitő szándékkal vagyunk itt, mert pont hogy egy profi is profitálhat olyan kérdésekből, amivel előtte pont ő még nem találkozott.

    2. Mint irtam, a Pro/E 20-at nem ismerem, még futni se láttam, igy sajnos csak azt tudom, hogy a 2001-től hogyan működnek a dolgok (de Pro/DESKTOP-ban is jártas voltam egy ideig). Nos ezeknél a lemezalkatrészeket érdemes a Pro/SHEETMETAL modul alatt késziteni, hiszen a teritékképzés, és egyéb apróságok, amik a lemeztechnológiában felmerülhetnek, ott jobban elérhetőek.

    3. 3D-s testmodellezésnél alapból mindig (egyszerűbbektől a bonyolultabbakig) épitőelemeket használhatsz, amikhez általában 2D-s sketchekben (ritkább esetben térbeli felületeken) definiált görbékből, szakaszokból összerakott zárt (esetenként nyitott) profilokat, görbéket kell definiálni. Itt 2 eset van:
    a) először sketch-et készitesz, utána épitőelemnél felhasználod -> external = külső sketch leszm, amit más épitőelemnél is újra felhasználhatsz, fetaure törlésénél a sketch nem kerül törlésre
    b) először feature-t választasz, és azon belül hozod létre a sketchet -> internal = belső sketchet fog létrehozni, amit jellemzően nem tudsz ujra használni másik feature-nél, feature törlésével a sketch is törlésre kerül

    4. az egész testmodellt, lépésenként feature-ökből boolean halmazmüveletekkel tudod felépiteni ahol az egész a modellfában rögzül, és ahol a sorrend számit. Ezt a sorrendet utólag változtathatod, belepiszkálhatsz, de lényegében mindig egy végeredményt kapsz, ami egy test. Több testet (body-t) egy alkatrészkörnyeztben a Pro/E nem kezel.

    5. Méreteket utólag a modellfában az adott feature-re / sketchre jobbklikkel kattintva edit / edit definition -nal tudod változtatni. Edit - méret átütéséhez, Edit Definition - részletesebb átszerkesztéshez.

    Egyelőre ennyi. Teljesen aprólékosan nem lehet itt leirni (arra vannak pl az oktató könyvek), próbálgatni kell, mi mire jó. Remélem, azért ez segitett vmit, ha már ismert dolgokat irtam le, akkor elnézést.

    [ Szerkesztve ]

    ───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

  • Parson

    addikt

    válasz Proe20 #8787 üzenetére

    Szia,

    Új sík létrehozásánál a szükséges számú peremfeltételeket kell kielégiteni, ahhoz hogy egyértelműen meghatározva létre tudd hozni az új síkot. Ergo hogyan definiálsz egy sikot? Erre több lehetőség van:
    1. három pont, melyek közül egyik sem esik egybe a másik kettő közül egyikkel sem
    2. egy egyenes és egy pont, amely pont nincs rajta az egyenesen
    3. egy sik, mellyel az új sik párhuzamos, és adott távolságban van
    4. egy sik, mellyel az új sik párhuzamos és egy pont amit tartalmazni fog az új sik
    5. egy egyenes, ami az új sikban lesz, és egy sik, ami szintén tartalmazza az egyenest, és amivel szöget fog bezárni az új sik
    6. egyéb lehetőségek, amik hirtelen nem jutottak eszembe

    Megj. Mindegyik esetben a datum plane tool-lal hozod létre az új sikot, a szükséges referenciaelemeket (több esetén) Ctrl gomb lenyomása mellett választod ki. A siknak a Pro/E megkülönbözteti a két oldalát, jellegzetesen egyiket-másikat más-más szinnel mutatja, ahogy forgatod a térben. (Funkcionális jelentőssége pl a sketchek definiálásánál jön elő, nevezetesen hogy az adott sik melyik oldalán szeretnél vázlatot kreálni.) Ezt a sik normálvektorával tudod váltogatni.

    [ Szerkesztve ]

    ───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

  • Aske

    aktív tag

    válasz Proe20 #8931 üzenetére

    A "tengely ikon" az a modellben szereplő referencia tengelyek megjelenítését vezérli, az a rajztól teljesen független. (egyszerűen csak a rajz fölé teszi őket) Szóval az arra van, hogy modellezéskor ha zavar akkor ki tudod kapcsolni.

    A rajzon a show/erase menüben (zseblámpa ikon) egyes nézetre, alkatrészre, vagy featurre vonatkozóan lehet méreteket/tengelyeket/alak és helyzettűrésezést/feliratozást meg minden jelölést felvenni ami a modelltérből származik.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák