Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr.Speed

    csendes tag

    válasz Parson #4796 üzenetére

    Hát kérdés igaziból nem az, hogy mi ad egzakt eredményt vagy mi nem ,mert ezzel én is egyetértek, de ha egyszer ez a követelménye a megrendelőnek, a szabvány az utolsó betűig követni, akkor jó lenne egy kattintással elintézni.

    Persze jó dolog a 3D-s térben megalkotott szimmetria, de mi van akkor ha egy hosszlyuk-furatból van több, még hozzá igen sok az összeállításodon, ilyenkor a modellezés egy egyszerű sketch és egy kivágásból áll, aminél nem keletkeznek azok a szimmetria tengelyek amikre szükségünk lenne a rajzban. Ilyenkor nem lenne rossz valami egyszerű szimmetria feldobálási módszer.

    Atlantis:: Köszönöm, hogy utána nézel, kerestem már én is a megoldást, de még nem jutottam semmire. Csak annyit tudok, hogy ezt a Catia tudta:)

  • #06658560

    törölt tag

    válasz Parson #4796 üzenetére

    A képzetes élek bár ott vannak, a régiek nem értik őket, s megzavarja látásukat.
    Volt már vele problémám. S bizony a szabványban a lekerekítéseknél a vékony vonalat a két "nézetbeli él" metszéspontjai közé kell berajzolni.
    CATIA is tudja, hogy mit jelenítsen meg, mit ne, globálisan, rajzlapok szintjén, nézetek szintjén beállíthatóan.

    Dr. Speed: CATIA megjelenítéseket vettél elő, amikkel különösen az ISO nézettel van egy hatalmas baj- ebben a módban egyetlen, a lekerekítéssel érintett méret sem lesz asszociatív, minden update után újra kell definiálnod őket. Én konkrétan nem is szeretem, kivéve, ha bonyolult, sok hajlítással operáló elemet kell bemutatni, s zavaró a rengeteg vonal. Soha senki nem kérte még.

Új hozzászólás Aktív témák